Steady dag voor Nederlandse deelnemers in Balkan Offroad

Gepubliceerd op: 17-09-2018 19:51

De derde dag in de Balkan Offroad is gewonnen door Frank Stensky in zijn Lennson Mercedes. Over drie proeven was hij 4 minuten sneller dan de Bulgaarse Konstantin Cholakov.

De snelste Nederlander, Herman Jasper, had een perfecte dag. Hij kwam als 8e binnen op iets meer dan een kwartier van de winnaar. Zelf had hij een top 5 notering verwacht maar is niet ontevreden. Bert Mourik had wel een “klote dag” zo zegt hij zelf. Mourik reed verkeerd en verloor veel tijd bij het zoeken. “Het ging voor geen meter”

De specials van vandaag waren opnieuw snel, de eerste twee proeven gingen over vlakke bospaden en de derde weer terug in de Bulgaarse bergen. Hier was het oppassen voor de steile afgronden maar bijna iedereen kwam ongeschonden uit de proef.

Bij de motoren vinden we vader en zoon Schuttel als de snelste Nederlanders. Dirk Schuttel die al meervoudig Dakar heeft gereden heeft genoeg ervaring in dit veld, en trekt alle dagen samen op met zijn zoon Michael. Daarachter vinden we direct Lodie Boelhouwer op de 6e plaats, Bram van der Wouden op de 10e plaats en Dave Ouwehand sluit het rijtje Nederlanders af op de 13e plaats.

De enige Nederlander die we dan nog missen is Kay-Arne Bulsink. Bulsink die gisteren ten val kwam is vandaag geopereerd en voldoende hersteld om binnenkort weer terug te vliegen naar Nederland.

Morgen staat de laatste etappe van de rally op het programma. De deelnemers overbruggen maar liefst 356 kilometer in de marathon etappe tussen Starosel en Dyuni.

Vorige bericht

Bulsink uitgevallen en weer stukken voor Jasper in Balkan Offroad

De tweede dag van de Balkan Offroad was opnieuw een slijtageslag bij de Nederlanders. Kay-Arne Bulsink viel uit na een crash, Herman Jasper kwam op de sweeper het bivak binnen en ook Bert Mourik maakte een uitstapje. Vandaag stond er een snelle proef op het programma voor de deelnemers. De etappe ging over 196 kilometer special van het bivak in Borovets naar het lagergelegen Starosel. De eerste motor vertrok rond de klok van 08:45 en rond 20:00 kwamen de laatste deelnemers in het volgende bivak aan. De eerste ongelukkige van de dag was Kay-Arne Bulsink. Bulsink kwam in te proef ten val en liep een zware enkel blessure op. De medische staff van het ziekenhuis hebben zo goed als mogelijk hun best gedaan om hem weer fit te krijgen voor de volgende etappe, maar de blessure is dermate ernstig dat hij de rally zal moeten verlaten. Opnieuw een slechte dag voor Herman Jasper, na de schade in de eerste etappe aan de aandrijfas ging de Bowler Nemisis opnieuw stuk. Ditmaal was het de dynamo die het af liet weten na 16 kilometer in de proef. Jasper had nog meer de pech want zij waren stilgevallen op een lastig te bereiken locatie. Mede door het gebrek aan telefoon ontvangst konden zij niet in contact komen met de service en kwamen zij rond 18:15 op de sweeper aan in het bivak. Wie er wel kon lachen, ondanks een uitstapje, was Bert Mourik. Mourik miste in de proef een bocht waardoor zij door het riet een watertje in schoten. “We gingen even wat visjes vangen” verteld Mourik lachend later in het bivak. Een collega deelnemer met een Bowler heeft hen weer terug op het droge gekregen en zij hebben de proef afgemaakt. Verder was Mourik niet ontevreden en de auto doet het goed. Sietse Ronner met de Bowler Wildcat zat er weer mooi bij en is de snelste Nederlander in het algemeen klassement.      
 
Lees verder