Ronald van Loon wil presteren in de TDC

Gepubliceerd op: 14-04-2022 12:26

Het startveld bij de auto’s in de Tunisia Desert Challenge kent een aantal snelle deelnemers, waaronder ook verschillende Nederlandse equipes. Ronald van Loon is één van hen en is gebrand op het halen van een goed resultaat.

Afgelopen jaar ging het voor Ronald van Loon in de laatste etappe mis in zowel de Breslau Rallye als de Baja Borger terwijl hij aan de leiding ging. Dat scenario hoopt hij in Tunesië niet nog eens mee te maken. De auto is goed voor elkaar en zowel Ronald als zijn navigator Erik Lemmen hebben zelf ook hard getraind om goed fit te zijn. Al moest Ronald de laatste weken gas terug nemen door een oorontsteking, waarvan hij net op tijd hersteld is om naar Tunesië af te kunnen reizen.

Red Lined VK 50

De Red-Lined VK50 is flink aangepakt in aanloop naar de TDC. De hele aandrijflijn is opnieuw opgebouwd. De wielophanging, differentiëlen, versnellingsbak, koppeling, startmotor, dynamo, niets is aan het toeval overgelaten. ,,De VK50 klopt. We gaan als test naar Tunesië in aanloop naar de Dakar 2023. Die willen we in dezelfde opzet doen, dan kunnen we meteen kijken of alles goed op elkaar ingespeeld is. We gaan wel voor het hoogst haalbare in Tunesië, maar ik zal waarschijnlijk pas in het tweede gedeelte echt op gang komen” vertelt Ronald.

,,Ik laat me verrassen wat de route aangaat en ga proberen in de rally te groeien. Meestal als ik m’n draai eenmaal gevonden heb komt dat wel goed. Als de helm op gaat kan ik de rest achter me laten en er vol voor gaan, en dan zien we wel waar het schip strandt.”

Erik Lemmen is de vast navigator van Ronald van Loon. ,,Zijn niveau van navigeren is misschien wel hoger als mijn niveau van rijden. Daar zal het echt niet aan liggen. En hij kent de auto ook door en door.”