Martin van den Brink kan met een goed gevoel afreizen naar de Dakar Rally in Zuid-Amerika. In de PreProloog op het Eurocircuit in Valkenswaard was hij Gerard de Rooy – de winnaar van de afgelopen jaren – in de finale te snel af. Dat meevallertje kon Van den Brink, na uitvalbeurten in de Silk Way Rally en de OiLibya Rally, goed gebruiken.
Foto: Tim Buitenhuis / Pridex Media
Er waren weliswaar veel minder trucks dan de vorige jaren op de PreProloog, de strijd was er niet minder om. Voor eigen publiek wil iedereen zich van zijn beste kant laten zien. Alle negen Nederlandse trucks die naar de Dakar Rally gaan en alle zes de Africa Eco Race-gangers gaven acte de présence. Van den Brink is in Zuid-Amerika bij afwezigheid van De Rooy, die voor Afrika heeft gekozen, de kopman van het Nederlandse contingent.
Bij de auto’s is dat Bernhard ten Brinke, die met zijn Toyota dan ook glansrijk won in Valkenswaard, voor Maik Willems. De nieuwe buggy van Tim en Tom Coronel kwam jammerlijk niet door de eerste ronde van de PreProloog, zodat de tweeling een rol in de finale al snel moest vergeten.
Van de motorrijders was lang niet iedereen aanwezig, maar Jurgen van den Goorbergh, Mirjam Pol, Edwin Straver, Luc van de Huijgevoort en Maikel Smits zorgden wel voor een vermakelijke wedstrijd. De snelste tijd was voor Jurgen van den Goorbergh. Luister hier naar zijn verhaal over de komende Dakar.