Tim en Tom Coronel steady door langste etappe

Gepubliceerd op: 05-01-2022 16:07

De langste etappe van de Dakar Rally 2022, met een wedstrijdproef van 465 kilometer, vergde veel van mens en materiaal. Ook Tim en Tom Coronel en hun Century hadden het bepaald niet gemakkelijk. Na een hachelijk moment in het begin van de etappe besloten de broers daarom om een beetje gas terug te nemen.

“We waren niet helemaal in racemodus vandaag, maar voor zo’n lange dag was het wel heel steady”, vertelde Tom aan de finish, waar ze de 28ste tijd mochten noteren. “We hadden een mooie flow te pakken en hebben geen gekke dingen gedaan. Eigenlijk ging het wel soepeltjes zo. Het was zeker een uitdagende etappe, maar ik denk dat we een mooie pace te pakken hebben zo.”

De vierde etappe was niet alleen lang, maar ook bijzonder gevarieerd. In het eerste deel was het parcours erg snel, met gemene sprongen. “Heel tricky”, aldus Tim. “We zijn een keer doorgeschoten. Dat was best heftig om mee te maken. Maar verder heb ik het goed naar mijn zin gehad. De auto is nog heel en wij zijn nog heel.”

In het tweede deel zaten duinen, met een paar flink hoge ertussen. “Dat was best gaaf”, vond Tom. “Veel leuker in elk geval dan het stuk aan het einde. Dat was zo gemeen, door een rivierbedding met modder en stenen, tegen de zon in kijkend. Daar zijn we goed doorheen gekomen. De auto heeft geen krimp gegeven.”

Al met al dus tevredenheid aan boord van de Desert Lion, onderweg naar het bivak in Riyad. En die tevredenheid mocht er zijn, want in het klassement boekten de broers winst, mede doordat onder anderen Nani Roma en Benediktas Vanagas er tussen vielen als gevolg van crashes met een hoop schade. In de stand bezetten Tim en Tom nu de voorlopig negentiende plaats, slechts 5 minuutjes achter Carlos Sainz op plaats 18.

Vorige bericht

Nikolaev wint etappe 4, Van Kasteren vierde

Een groot deel van de vierde etappe van de Dakar Rally 2022 reed Janus van Kasteren in een groepje met drie Kamazzen. Uiteindelijk was het Eduard Nikolaev, gestart als zevende truck, die net een beetje meer kon geven en de etappe op zijn naam schreef, voor zijn teamgenoten Anton Shibalov en Dmitry Sotnikov. Iveco-coureur Van Kasteren werd aanvankelijk als derde geklasseerd, op 5 seconden voor Sotnikov, maar dat werd gecorrigeerd tot plus 9 seconden. De Brabander deed 5 minuten en 44 seconden langer over de 465 kilometer dan Nikolaev. Van Kasteren reed een poos fysiek aan de leiding, met drie Russen op zijn staart. In de slotfase van de wedstrijd wisselde het groepje een paar keer van volgorde. Dmitry Sotnikov was de eerste truck aan de finish, maar aangezien hij als eerste was gestart en de anderen op hem waren ingelopen, won hij niet. Sotnikov gaf aan het eind nog even flink gas en reed weg bij de andere drie, net genoeg om de derde plaats voor zich op te eisen, ten koste van Van Kasteren. Na de drie Kamazzen en Van Kasteren kwam er een hele tijd niks. Gert Huzink sloot de etappe af met de voorlopig vijfde tijd op 14.23, voor Ales Loprais, Maurik van den Heuvel (zevende), Vick Versteijnen (achtste) en Martin van den Brink (negende). In de langste proef van deze Dakar Rally (465 kilometer tegen de klok) was het een kwestie van heel zien te blijven en zo min mogelijk tijd verliezen. Dat lukte niet iedereen. Pascal de Baar verloor veel tijd, evenals Ignacio Casale (die met veel schade uit de proef moest), Martin Macik (twee uur verloren), Martin Soltys en ook Andrey Karginov stond een tijd stil. De Rus, die derde stond in het klassement, verloor anderhalf uur door problemen met de versnellingsbak. Dat is goed nieuws voor bijvoorbeeld Van Kasteren, die naar plaats 4 klom in het klassement, maar ook voor Ales Loprais (vijfde), Martin van den Brink (zesde), Maurik van den Heuvel (achtste) en Richard de Groot (negende),   Dit bericht wordt aangevuld    
 
Lees verder