Tevreden Grouwels gaat ondanks kou en gebrek aan slaap onverdroten verder in Dakar

Gepubliceerd op: 09-01-2024 18:18

Nee, veel geslapen had hij niet, de nacht van tevoren. En dankzij de kou ook niet goed. Het deerde Roger Grouwels dinsdag ogenschijnlijk niet, tijdens de vierde etappe van de Dakar Rally Saoedi-Arabië. Hij stuurde zijn Can-Am Maverick X3 naar een keurige 25e plaats in het Challenger-klassement.  

“We zijn heel tevreden. We konden lekker ons ding doen”, sprak hij monter vanuit het bivak in Al-Hofuf. “We rijden redelijk constant, steeds rond de 25ste plaats. Ronald (van Nederpelt, zijn navigator, red.) en ik moeten allebei nog leren, maar we doen ons best. Stapje voor stapje proberen we ietsje meer.”

Weeffoutjes

Een ‘paar kleine weeffoutjes’ bij het navigeren hadden de twee wat minuutjes gekost, maar dat was niet onoverkomelijk, verzekerde Grouwels. “We konden ze telkens direct corrigeren. Wel hebben we één kapotte band gehad. En toen we die wilden verwisselen, werkte de krik niet mee. Daarmee hebben we een kleine tien minuten kwijtgespeeld.”

Maar ach, redeneerde de Limburger, het is hem uiteindelijk niet te doen om de plek in het klassement. “We hebben weer gereden om te finishen, en om onze monteurs niet te veel werk te bezorgen. Het gaat lekker door.”

Dat laatste, leek gisteren trouwens ietwat minder evident. Toen was er vlak voor de start zelfs even sprake van lichte paniek toen de auto vet lekte vanaf de achteras. “Achteraf was dat nergens voor nodig. We hebben er een reserve-as op gelegd.”

Tentje

Eenmaal gefinisht moesten ze maandag in een semi-bivak in een tentje naast de auto slapen om te herstellen voor de etappe van dinsdag. Grouwels: “Het was ’s nachts wel erg koud, een graadje of vier vijf. Opstaan viel wel tegen vanmorgen.”

“Ik werd rond 6.30 uur redelijk moe wakker. We lagen ook pas om 0.30 uur in bed. En door de kou hebben we een slechte nachtrust gehad. Dat maken we vanavond goed door een uurtje vroeger naar bed te gaan. Vanavond weer slapen in het bed van de hoteltruck waar we een kamer huren.”

Hoewel Grouwels geniet van de Dakar, constateerde hij dat de etappes tot dusver af en toe wat geestdodend waren. “Omdat we op de verbindingen zoveel over asfalt moeten rijden. Tot nu toe vind ik de natuur van de Dakar in 2023 mooier. We hadden toen mooie canyons, kwamen door gebieden met veel palmbomen, mooie, gekleurde bergen. En af en toe reden we door een landschap waar je een science fiction film kon opnemen. Deze Dakar is tot nu toe wat eentoniger en wat matter.”

Maar, verzekerde hij, niemand die zich zorgen om hem hoeft te maken. “We amuseren ons uitstekend!”