Serres Rally Dag 5: Pittens en Spierings blijven volgen

Gepubliceerd op: 29-08-2018 20:54

Het beeld blijft hetzelfde in de Serres Rally. Stefan Svitko bepaalt het tempo, en Wesley Pittens en Paul Spierings kunnen vooralsnog alleen volgen. Met een flink aantal rijders in de top twintig is het gemiddelde niveau bij de Nederlanders absoluut niet verkeerd.

De dag begon met een mooie verbindingsetappe van 120 kilometer weer terug naar Griekenland. Deze was zelfs mooier dan de proef die om 12.00 uur van start ging.
Paul Spierings: ”Vorig jaar reden we deze verbinding als proef. Door de vele regen van de voorgaande dagen waren de paden er een stuk slechter aan toe, dus misschien was het wel beter dat we er nu niet op snelheid overheen gingen.”

Spierings kwam als derde aan de finish, achter Svitko en Pittens, maar staat in de uitslag als vierde, wat als het goed is nog gecorrigeerd gaat worden. De 108 kilometer lange special werd door Svitko in iets meer dan twee uur voltooid. Zeker het tweede deel was behoorlijk snel, de verschillen onderling waren minder groot dan in de voorgaande dagen.

Yves Ensing reed een prima negende tijd, in zijn eerste rally schuift Ensing junior steeds iets verder naar voren. Hopmans is in het algemeen klassement nog altijd tiende, ondanks een vijftiende tijd in de proef. Martien Jimmink ging er vandaag ook weer eens goed voor zitten, en was zeer tevreden met zijn elfde tijd. Zestiende algemeen is hij nu.

Drie Nederlanders kwamen niet aan de start vandaag: Guillaume Martens, Rob Geelen en David van den Toorn.

Op de zesde dag staat er wederom een lange special op het programma, van 280 kilometer, door de bergen van Lailias.

Uitslagen dag 5

SS 9 E6 

Algemeen Klassement

 

 

 

mt_gallery

Vorige bericht

Carlos Sainz naar Dakar met… Mini!

Carlos Sainz, de Dakar-winnaar van vorig jaar, komt zijn Dakar-titel verdedigen in 2019. De Spanjaard is sinds januari bezig om een auto te vinden en heeft de knoop doorgehakt: het wordt de Mini Buggy gebouwd door X-Raid.  Volgens de Spaanse sportkrant Marca heeft Sainz een deal getekend voor een jaar, met de optie voor nog een jaar. Een deal die met name door X-Raid al meer dan een jaar op de planning staat. Zij wilden ‘El Matador’ vorig jaar al contracteren vanwege zijn ervaring met de twee-wiel aangedreven buggy.  Na het terugtreden van Peugeot als fabrieksteam uit de Dakar rally kon Sainz kiezen tussen twee contracten: Mini en Toyota. Hierbij had Toyota een lichte voorkeur, in zijn WRC-tijdperk heeft Sainz vele successen behaald met de Japanse autobouwer. Echter was Mini ervan overtuigd dat zij een betere package konden bieden door een nieuwe BMW motor in de John Cooper Works Buggy in combinatie met de set-up van Sainz. Afgelopen zomer heeft Sainz getest in beide auto’s en besloten om het contract met Mini te tekenen. Sainz neemt Peterhansel en Despres mee Naast Sainz maken Stéphane Peterhansel en Cyril Despres ook de overstap van Peugeot naar Mini. Met de support van Red Bull zullen zij proberen om een nieuwe overwinning voor Mini binnen te slepen. Voor Sainz en Despres is het de eerste keer met Mini, terwijl Peterhansel terugkeert bij het team waarmee hij in 2012 en 2013 Dakar won. Hij heeft de intentie om te starten met zijn vrouw, Andrea, als navigator. Red Bull en Monster Energy Nani Roma gaat van start met de 4×4 Mini met als persoonlijke sponsor Monster Energy. Dit betekent dat, net als in 2015, de twee grote energy drank merken binnen een team op de auto’s zullen staan.
 
Lees verder