Ricky Brabec valt uit tijdens derde etappe

Gepubliceerd op: 03-01-2023 10:05

De winnaar bij de motoren uit 2020 heeft tijdens de derde etappe moeten opgeven. Ricky Brabec kwam na 274 kilometer in de special ten val met zijn Honda. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis voor verder onderzoek.

Na zijn val had Brabec last van zijn nek, maar het medical team van de Dakar Rally heeft hem geassisteerd en naar het ziekenhuis gebracht. Brabec is al de tweede ex-winnaar die moet opgeven dit jaar. Op de eerste etappe was het Sam Sunderland die de rally verliet, na een val brak hij zijn schouderblad en liep hij een hersenschudding op.

Brabec doorbrak de winstreeks van KTM na 18 overwinningen in 2020 met zijn Honda. Daarnaast was hij de eerste Amerikaan die de Dakar won. In 2021 werd hij tweede en vorig jaar slechts 7e. Brabec zei voorafgaand aan de rally van 2023 dat er maar één doel was voor dit jaar: winnen! Dat is niet gelukt, na 3 etappes zit zijn Dakar Rally erop. Brabec won de eerste etappe, tijdens de tweede etappe noteerde hij de 15e tijd. Hij was bezig aan zijn 8e Dakar.

Vorige bericht

Klaassen ziet alleen maar stenen: “Het sloeg echt nergens op”

Dave Klaassen heeft een dag hotseknotsen gehad in de Dakar Rally. De tweede etappe was een flinke slijtageslag voor mens en machine. Klaassen en zijn navigatrice Tessa Rooth deden er bijna tien uur, maar konden de proef zonder grote schade afronden. De 431 kilometer lange proef naar Al’Ula werd door sommige rijders omschreven als de zwaarste die ze gereden hadden in de Dakar Rally. En dan waren dat nog de coureurs die relatief vooraan reden. Op het moment dat Klaassen en Rooth over de stenen reden, was het parcours al flink kapot gereden door alle auto’s, trucks en ssv’s die langs waren gekomen. “Het sloeg echt nergens op”, luidt de conclusie van Klaassen. “Ik kwam pissig binnen, met pijn aan m’n kont van het zitten. Ik was gewaarschuwd dat het echt een pittige zou worden. We reden echt stapvoets, iedereen kwam er voorbij en dan bouw je ook geen ritme op. Het ging op zich heel goed, maar we hebben heel voorzichtig gereden. We hadden net zo goed met een Land Rover Defender kunnen gaan, dat heeft niets met snelheid te maken.” Lekke banden waren onvermijdelijk. “Na 100 kilometer reden we voor het eerst lek, we deden niets geks. Na 150 kilometer kregen we nog een lekke band. Toen hadden we nog een reserveband over en moesten we voorzichtig zijn, maar al die anderen vliegen je om de oren en staan verderop aan de kant. Lang verhaal kort: Er was geen reet aan, het was niet leuk. Maar we zijn wel binnen en we kunnen door.” Morgen wacht opnieuw een lange etappe. Dan trekt de Dakar Rally naar Ha’il met een proef van 447 kilometer. De organisatie heeft aangegeven dat de navigatie “zeer complex” zal zijn in de derde etappe.
 
Lees verder