Rainbow soepeltjes door duinen

Gepubliceerd op: 14-01-2023 15:16

Gerrit Zuurmond draait voor duinen zijn hand niet meer om. De dertiende etappe van de Dakar Rally 2023 was dan ook geen probleem voor het trio van Rainbow, dat met de veertiende tijd aan de finish van de 153 kilometer proef kwam. De enige schade: opnieuw de bumper.

Het was al de derde bumper die werd versleten deze Dakar. Net als in de marathonetappe kwam de MAN in aanraking met een bult zand. “Maar vandaag was het in vergelijking met gisteren en eergisteren een redelijk eenvoudige proef”, vond navigator Tjeerd van Ballegooij. “De duinen waren in deze etappe aanzienlijk lager en flauwer, maar opletten moeten we altijd. Het liep soepel.”

Alleen de bumper moest eraan geloven. Net een nieuwe. “Vanochtend stond de truck er netjes bij dankzij de monteurs, met onder meer de derde nieuwe bumper”, vertelde Van Ballegooij, “maar die is gesneuveld in de strijd. We zijn ergens steil naar beneden gereden en recht met de bumper in het zand gehapt. Dat is een beetje jammer, maar om onder de ereboog door te gaan hebben we geen bumper nodig.” Die boog staat in Dammam op de heren te wachten. Daarvoor moeten ze morgen nog wel een proefje van 138 kilometer afwerken en 267 kilometer over de weg.

Vorige bericht

De Baar vierde in laatste duinenetappe

De voorlaatste etappe van de Dakar Rally 2023 was de laatste met duinen. Die waren hoog en zacht, maar vormden geen probleem voor de ervaren Pascal de Baar. Met de Riwald Renault wist hij vanuit de achterhoede naar voren te rijden om bij de finish de vierde tijd te noteren. “We zijn tevreden met wat we vandaag hebben kunnen doen”, zei De Baar. “Meer dan vierde zat er niet in.” Omdat hij de twaalfde etappe niet had kunnen rijden, moest Pascal de Baar de dertiende etappe beginnen als negentiende truck. “Maar al snel hadden we de eerste trucks te pakken en zo konden we er steeds meer binnen hengelen”, vertelde De Baar. “De duinen waren echt zacht en in het begin vreselijk verrot gereden door de trucks voor ons, maar voor ons niet zo moeilijk, dus we konden pushen. De auto liep als een zonnetje en de jongens waren scherp als een mes.” Voor De Baar, Marcin Krüger en Stefan Slootjes was het een kwestie van de boel heel houden en geen fouten maken. Alleen zo kon er nog een dagsucces worden behaald. “Eigenlijk was het alleen maar duinen rijden, opletten dat je niet omdondert of vast komt te zitten, en zo hard mogelijk pushen. We zijn wel even gestopt bij Martin van den Brink, die met panne stond, maar die had stroom nodig en dat konden wij hem niet geven, dus zijn we doorgereden. Anderen konden hem ongetwijfeld wel helpen.” Tot het einde van de 153 kilometer lange wedstrijdproef bleef De Baar trucks inhalen. In het laatste deel werd de navigatie moeilijker, omdat de sporen die er lagen alle kanten op gingen en eigenlijk alleen maar afleidden. Als zesde truck kwam De Baar aan de finish, wat goed was voor de vierde tijd.
 
Lees verder