Prima start voor Jos van Dal in Greece Rally

Gepubliceerd op: 23-08-2020 17:57

In Veria is vandaag de Greece Rally (voorheen Serres Rally) van start gegaan met de eerste etappe. Een lastige enduro proef met een lengte van 33 kilometer. Topfavoriet en viervoudig winnaar Stefan Svitko reed de snelste tijd, gevolgd door Maciej Giemza (die als 17e finishte afgelopen Dakar) en de Nederlander Jos van Dal die knap als 3e finishte op iets meer dan twee minuten. Door een tijdstraf (speedzone) voor Giemza schuift van Dal op naar de tweede plaats. Met Bas Stijkel op een vierde plaats en Ad Jansen op een zevende plaats (door een penalty viel hij terug van de vierde naar de zevende plaats)  is de rally voor de Nederlanders goed begonnen.

We spraken Jos kort na zijn binnenkomst: ,,De proef was kort, maar wel echt heel erg gaaf. Enduro plus plus, met afdalingen, klimmetjes, smalle paadjes, heel technisch. En een paar stukjes op koers. Ik heb twee kleine foutjes gemaakt, waarbij ik twee keer afsloeg en na 100 meter erachter kwam dat ik verkeerd zat. Het was soms moeilijk om het pad te zien door de dichte begroeing. Dan was het zoeken naar het pad. De navigatie was pittig. Ik heb niet al te gek gedaan, maar wel geprobeerd tempo te houden op een ondergrond die natuurlijk anders is dan bij ons.”

Die tweede plaats van vandaag betekent dat van Dal morgen ook als tweede aan de tweede dag begint. Jos van Dal: ,,Vooraan starten is helemaal nieuw voor mij. Dat zal lastig worden met zo weinig sporen voor me.”

Uitslag dag 1

48 deelnemers op de startlijst

Uiteindelijk waren er nog flink wat afzeggingen in de weken voor de start door het coronavirus. In totaal staan er 48 namen op de startlijst. Natuurlijk moet iedereen zich aan bepaalde regels houden, maar Jos van Dal denkt dat veel rijders nog spijt krijgen als ze zouden weten hoe het er nu aan toe gaat. ,,Iedereen is getest, en voor en na iedere etappe wordt bij iedereen de temperatuur gecontroleerd. Voor de rest is het niet veel anders dan anders, afgezien van een mondkapje. De briefings gaan digitaal, dat is allemaal prima geregeld.”

SS2: Vermio Lite

Morgen staat er een special op het programma met een lengte van 180 kilometer. Een technische proef, door de bergen ten noorden van Veria o.a. over een aantal skipistes waarbij er ook weer op koers gereden moet worden.

Vorige bericht

Africa Eco Race 2021 zonder Marokko

Het uitgangspunt van Jean Louis Schlesser en zijn team is vooruitstrevend te zijn. We willen de sport laten groeien, zowel sportief als economisch en de ruimte bieden aan onze gedeelde passie voor off-road rally. Daarom werkt de organisatie van de Africa Eco Race aan scenario’s die het houden van de komende editie mogelijk maken. In het licht van de huidige gezondheidscrisis en de beperkingen die er gelden in het Koninkrijk van Marokko is het onmogelijk om de verkenningen voor de wedstrijd daar in september uit te voeren. Met een zwaar gemoed hebben we dan ook moeten besluiten dat de komende editie van de Africa Eco Race niet door Marokko gaat. We richten ons op een nieuwe route: Senegal – Mauritanië – Senegal, ofwel Dakar – Dakar, vanzelfsprekend in de geest van Thierry SABINE. Na de administratieve en technische keuring in december 2020 worden alle voertuigen ingescheept vanuit Frankrijk voor vertrek richting Dakar. De deelnemers bereiken Dakar begin januari 2021 per vliegtuig. Hier worden ze herenigd met hun voertuigen voor de start van de Africa Eco Race, het grote Afrikaanse avontuur. Van 5 tot en 17 januari 2021 doorkruisen de deelnemers, assistentieteams en de organisatie van de Africa Eco Race 2021 de landen Senegal en Mauritanië, om uiteindelijk te finishen aan het Lac Rose op 17 januari. Het wordt een bijzondere editie waarin we Senegal herontdekken, racend tussen de Baobab bomen en over het zand. In Mauritanië zien we de mooiste landschappen van Afrika, met prachtige tracks en het oneindige zand. De route gaat door het hart van de Sahara, met rode, gele en witte duinen, eindeloze canyons tussen tafelbergen en groene oases tussen zwarte rotsen. Het is een van de weinige landen waar je de eindeloosheid kunt ervaren en het gevoel van onbegrensde vrijheid meemaakt. Het inschrijfgeld voor de wedstrijd blijft hetzelfde, ondanks de hogere kosten voor de organisatie van de Africa Eco Race door het transport van de voertuigen en de logistieke uitdaging die het nieuwe parcours met zich meebrengt. Geen nieuwe tarieven. De nieuwe route biedt voor de teams wel meer grip op de kosten en logistiek door de kortere afstanden: het aantal kilometers voor de assistentie wordt gehalveerd. Zodra het parcours en de logistieke details volledig zijn uitgewerkt wordt ook deze informatie bekend gemaakt. De organisatie van de Africa Eco Race doet alles om van de komende editie een mooie en onvergetelijke wedstrijd te maken!
 
Lees verder