Paul Spierings schiet gevallen rijder te hulp maar werkt positieve eerste etappe af

Gepubliceerd op: 03-01-2021 15:24

Paul Spierings van Dakarteam Spierings heeft een positieve start gemaakt in de Dakar Rally. Vandaag stond de eerste etappe op het programma, die liep van Jeddah naar Bisha met een special stage van 277 kilometer en een verbindingsroute van 345 kilometer.

“In de eerste 150 kilometer moest er op hoog niveau aan speedway en trial worden gedaan. Het speedwayen ging goed maar in het 80 kilometer lange trial gedeelte over de stenen had ik het moeilijk. Daarna ging we gelukkig terug het zand in en had ik het goede gevoel al snel weer gevonden,” vertelt Paul.

De rijder uit St. Michielsgestel had zich voorgenomen om in deze etappe niet gelijk teveel risico’s te nemen en reed gecontroleerd. “Ik werd ingehaald door een bekende freestyler maar twintig kilometer later kwam hij hard ten val. Ik ben gestopt en heb hem even geholpen omdat zijn airbag vestiging eraf lag. Dit koste mij ongeveer 10 minuten en deze tijd zal ik van de organisatie nog terug krijgen. Ik heb verder lekker gereden vandaag en ben weer heel aan de finish gekomen.”

Paul eindigde op een 48ste plaats in de etappe maar met de tijd die hij nog terug krijgt, zit er een grote kans in dat hij opschuift tot in de top 40. Op maandag staat de tweede etappe gepland van Bisha naar Wadi Ad-Dawasir, met een special stage van 457 kilometer en een verbindingsroute van 228 kilometer.

Vorige bericht

Eurol in Dakar: Van den Brink solide in top-tien bij de trucks

De proloog van zaterdag was een smakelijk voorafje, maar op zondag is de 43ste Dakar Rally dan echt begonnen. De race kan in deze fase nog niet gewonnen worden, maar het gevaar ligt overal op de loer. De teams met ondersteuning van Eurol sloegen zich er knap doorheen. Martin van den Brink kende een solide dag met zijn nieuwe Renault-truck. De kopman van Mammoet Rallysport finishte comfortabel in de top-tien bij de vrachtwagens, hij verloor 21 minuten ten opzichte van de koploper. Mitchel van den Brink beleefde zijn eerste echte vuurdoop op zondag, de 18-jarige hield zich knap staande in het geweld en won zelfs nog een paar plaatsen op de eerste dag van de race. Gert Huzink lag lange tijd op koers voor een podiumpositie, maar hij kreeg in de slotfase van de proef te maken met problemen. Daardoor finishte hij uiteindelijk als dertiende. Pascal de Baar werd vijftiende op iets meer dan een uur van de winnaar. Bij de auto’s draaide de etappe uit tot een ware slijtageslag, al hielden de Eurol-teams zich knap staande. Alle ogen waren gericht op Nasser Al-Attiyah, die zaterdag de proloog op zijn naam schreef. Hij mocht aftrappen in de eerste proef en deed dat vrij aardig. De Qatari calculeerde tijdverlies in en dat kwam er ook. Hoewel het iets meer was dan hij vooraf dacht, wanhoopt hij allerminst: “We wilden de proloog winnen en hadden wel verwacht dat we vandaag wat tijd zouden verliezen, maar de dag van morgen wordt pas echt belangrijk. Ik ben blij met hoe het gegaan is, we zijn foutloos gebleven.” Ook de overige leden van Toyota Gazoo Racing kwamen zonder problemen door de etappe. Giniel de Villiers eindigde op de zesde plaats, Shameer Variawa werd elfde en Henk Lategan kwam als dertiende aan de finish. Bernhard ten Brinke kende met een paar lekke banden wat meer tegenslag, maar hij heeft gelukkig nog een lange wedstrijd voor de boeg. Ten Brinke verloor 23 minuten, maar het zwaartepunt van de Dakar Rally moet de komende dagen nog volgen. De Coronel-broers kenden een goede start van de Dakar. Het tweetal stopte enkel om polshoogte te nemen bij andere deelnemers, maar The Beast gaf geen krimp op het lastige terrein. Tim en Tom kwamen op de 38ste plaats aan de finish. Maandag krijgen de deelnemers een zware beproeving voor de kiezen. Dan trekt de Dakar Rally naar Wadi Ad-Dawasir met een special stage van 457 kilometer.
 
Lees verder