Ook sterk optreden Roger Grouwels tijdens tweede deel marathonetappe Dakar Rally: negende!

Gepubliceerd op: 09-01-2025 19:35

HAIL  – Na een uitstekende eerste dag van de marathonetappe in de Dakar Rally, was de tweede dag zelfs nog beter voor Roger Grouwels. De SSV-coureur van Team RaceArt snelde donderdag naar de negende tijd in het dagklassement en staat bij het ingaan van de rustdag op een knappe zevende plaats in het algemeen klassement.  

 “Dit had ik absoluut niet gedacht van tevoren”, zei een uitgelaten Grouwels in het bivak van Hail. “We hebben twee dagen gereden zonder banden lek te rijden en we hebben opnieuw geen enkel waypoints gemist. We zijn niet de snelste in het veld, maar wel de meest constante.””

Hoge positie
Ziedaar de verklaring in een notendop van de verrassend hoge positie van Grouwels en zijn navigator Rudolf Meijer. Voorafgaand aan de rally sprak de ondernemer uit Lanaken de voorzichtige hoop uit op een plaats in de top vijftien. Over een plek bij de eerste tien durfde hij niet eens te denken.

Nu is de rally pas halverwege, dus kan er nog van alles veranderen, maar Grouwels is blij dat hij zo hoog staat. Een ander deel van de verklaring is dat de samenwerking met Meijer erg goed verloopt. Dat terwijl ze nog nooit eerder een wedstrijd samen gereden hebben.  

“Rudolf doet het heel goed. Hij is heel punctueel en als we maar even fouten zitten, corrigeren we het binnen een paar honderd meter en gaan we verder. Er kunnen er niet veel zeggen dat ze deze rally nog geen enkel waypoint hebben gemist. Ja, ik ben heel blij met Rudolf. We hebben heel goede momenten samen.”

Heikel momentje
Hoewel het tweede deel van de marathonetappe donderdag dus voorspoedig verliep, was er wel een klein heikel momentje toen de auto op de neus landde. “We hadden een reserve-aandrijfas onder de neus van de auto gemonteerd. De steun waar die op lag, scheurde door die klap af.”

“De reserve-aandrijfas is daarbij dus losgekomen. We hebben die vastgebonden met tie-wraps. Het was de enige pech die we vandaag hebben meegemaakt. Verder hebben we gewoon ons rondje afgemaakt. We hebben vijf procent onder onze grens gereden om alles heel te houden.” 

Vrijdag is het in Hail rustdag in de rally, maar Grouwels kon niet zeggen dat hij er hard aan toe is. “Ik denk dat ik iedere dag meer energie krijg. Dat klinkt heel raar, maar je komt in een bepaalde flow terecht. Het enige minpuntje is het slapen in de bivaks. Het is koud. Gisteren heb ik maar een uur of twee, drie geslapen. Daar moeten we het dan maar mee doen.”

Aankomend nacht rekent hij op een goed nachtrust voor de verandering. “Vanavond slapen we op ons eigen matras in de camper”, legde hij uit. “Een hotelletje in Hail nemen, was wel mogelijk, maar het is veel te gezellig in het bivak. Een beetje buurten, sterke verhalen vertellen. Dat komt wel goed!”

Vorige bericht

Tevreden Ronald van Loon haalt betrekkelijk eenvoudig rustdag in Dakar Rally

HAIL  – Met slechts één lekke band tijdens het tweede deel van de marathonetappe in de Dakar Rally, ging Ronald van Loon donderdagavond betrekkelijk eenvoudig de rustdag in. De coureur van Oase Motorsport stuurde zijn Red-Lined REVO+ als 28ste in de T1+ klasse over de finish in Hail en was daarmee tevreden.   “De 28ste plek, dat is gewoon goed. Want bij de auto’s is het niveau hoog”, wist de ondernemer uit Son en Breugel. “We hebben de auto heelhuids hierheen kunnen krijgen. We hebben alleen een lekke band gehad en verder niet. We konden vandaag alleen maar verliezen. De auto heeft een dag geen service gehad. Daarom hebben we ervoor gekozen zo te rijden dat we de rustdag zouden halen. Dat is gelukt.” Oirschotse Hei-achtig Het tweede deel van de marathonetappe voerde van Alula naar Hail over 492 kilometer met een special van 428 kilometer. Opnieuw een pittige afstand. Maar de etappe was minder zwaar dan het eerste deel van een dag eerder, oordeelde Van Loon. “Gisteren (woensdag, red.) hadden we veel meer slechte paden. Vandaag hadden we juist veel sandy tracks. Een beetje Oirschotse Hei-achtig. We hebben ook wel stenen gehad, maar veel minder.” Niettemin was het zeker geen ‘walk in the park’ geweest voor de Brabander en zijn navigator Erik Lemmen. “Nee, ik was wel moe vandaag”, bekende Van Loon. “Je voelt wel aan je spieren dat we moe zijn. Maar gelukkig hoef ik nu een dag niks te doen. We hebben een goed team van monteurs onder wie twee monteurs van de fabriek en die gaan de auto helemaal in orde maken.” Uitslapen Zelf slaapt hij vannacht in een hotel in Hail. “En dan morgen uitslapen. Dan zijn we weer fris en fruitig en kunnen we een dag chillen en buurten.” Even losgaan na alle inspanningen van de afgelopen dagen is er niet bij, verzekerde Van Loon. “Ik drink geen druppel alcohol. Sowieso heb ik al drie maanden geen alcohol meer op en ik mis het ook niet.” Hij wil bovendien zo fit mogelijk aan de tweede helft van de woestijnrally beginnen, gaf hij aan. Dat moet ook wel: “Je merkt dat het voor de amateurs steeds moeilijker wordt om mee te doen qua niveau. Iedereen heeft gewoon heel goed materiaal bij zich. Piet Beunhaas is er niet meer. Je ziet hier alleen maar dikke auto’s, het is allemaal topspul.” Zaterdag vervolgt de rallykaravaan zijn weg met de maar liefst 828 kilometer lange etappe van Hail naar Al Duwadimi. Die bevat de langste special tot nu toe: 604 kilometer.  
 
Lees verder