Mirjam pol kandidaat wereldtitel Baja World Cup 2021 women

Gepubliceerd op: 27-10-2021 16:51

Met nog één wedstrijd op de Baja World Cup agenda is het ongelofelijk spannend geworden in het dames-klassement. De uitslag van de finalewedstrijd, de Baja Portalegre 500, zal uiteindelijk bepalen wie er wereldkampioen gaat worden.

Pol besloot in februari van dit jaar deel te nemen aan de Baja World Cup 2021 nadat zij een aantal maanden daarvoor besloot niet deel te nemen aan de Dakar rally 2021. “Nu ik afgelopen januari geen Dakar rally heb gereden wil ik wel graag internationale wedstrijden rijden. Dat is de beste vorm van trainen. Een baja bestaat uit maximaal twee of drie wedstrijddagen. Ik ben eigenlijk een dieseltje en kom normaal gesproken pas na een paar dagen echt goed op gang. Baja’s zijn dus wedstrijden die niet echt in mijn straatje liggen. Daardoor moet ik uit mijn comfortzone komen en ik denk dat dat goed is en leerzaam kan zijn”, liet Pol destijds weten.

Ik ga ervoor!

Deelname aan de Baja World Cup 2021 is een goede voorbereiding op Dakar 2022 gebleken. Zij kon trainen en in een wedstrijdritme komen en daarnaast zorgde zij dit voorseizoen voor successen waar ook haar sponsoren met een goed gevoel op terugkijken.

Ze is niet de favoriet om juist deze laatste Baja-wedstrijd te winnen. “Op papier maak ik wellicht geen kans, het is niet mijn soort ondergrond en we rijden niet met mijn favoriete roadbook, maar… dat zegt uiteindelijk allemaal nog niets! Ik ben nu zo dicht bij een wereldkampioenschap, dichterbij kom ik waarschijnlijk nooit meer. Simpelweg omdat mijn budget normaal gesproken opgaat aan de Dakar rally.”

Reële kans op wereldtitel?

Hoe schat Pol haar eigen kansen op de wereldtitel in? “Ik heb er goed over nagedacht. Ik ga ervoor, kans of geen kans. Niemand krijgt van mij iets cadeau. Het is een technische risicosport, er kan van alles gebeuren, bij iedereen. Ook al waren de baja-wedstrijden als voorbereiding bedoeld, een wereldtitel zou dan toch wel een hele mooie bijkomstigheid zijn!”

De laatste wedstrijd in de Baja World Cup 2021, de Baja Portalegre 500, staat vrijdag 29 oktober en zaterdag 30 oktober op het programma en wordt verreden in Portugal.

Vorige bericht

Alle seinen op groen voor Preproloog 2021

Preproloog 2021 gaat definitief door! Nadat het demissionaire kabinet vorige maand als enige voorwaarde stelde dat bezoekers van het evenement op Landgoed Duynenwater in Eersel moeten beschikken over een geldige coronapas, zijn de laatste weken ook andere plooien gladgestreken. Op zaterdag 20 november verwelkomen we diverse deelnemers voor de officieuze uitzwaaidag van Nederlandse en Belgische deelnemers aan Dakar Rally 2022 en Africa Eco Race 2022. Daarnaast geven ook diverse equipes die onlangs deelnamen aan de Morocco Desert Challenge, acte de présence. “Dat er behoefte is aan de Preproloog blijkt wel uit de vele vragen die wij de afgelopen tijd hebben ontvangen van zowel bezoekers als deelnemers aan eerdere edities”, zegt organisator William Zweerts de Jong. “Daarom zijn we ontzettend verheugd dat we, mede door de inspanningen van onze sponsors en suppliers én de gemeente Eersel, nu kunnen aankondigen dat Preproloog 2021 definitief doorgaat.” De Rooy Dubbelkop De telefoon van Zweerts de Jong staat de afgelopen weken roodgloeiend. “Achter de schermen zijn we druk bezig het deelnemersveld in kaart te brengen, maar we kunnen alvast verklappen dat vrijwel iedereen er weer bij is. Daarnaast zijn we heel blij met de grote opkomst van Dakar Classics. Team De Rooy heeft speciaal hiervoor de dubbelkop weer opnieuw opgebouwd. Het is de bedoeling dat ze hiermee deelnemen aan Dakar Classic 2022, maar voor die tijd komt de dubbelkop nog naar ons evenement. Ook andere ‘classic’ Dakar voertuigen geven act de presence, net als natuurlijk ook weer het nodige materieel van Defensie.” Spektakel gegarandeerd De verhuizing van de Preproloog naar Eersel in 2019 was een groot succes. Naast een goed overzichtelijke baan van maar liefst twee kilometer (!) lang, is het ook nog mogelijk om meerdere deelnemers tegelijk de baan in te sturen. “Net als tijdens Preproloog 2019 lijkt spektakel daarmee gegarandeerd”, besluit Zweerts de Jong. De ticketverkoop voor Preproloog 2021 is inmiddels in volle gang via www.preproloog.nl/tickets. In vergelijking met voorgaande edities zijn in verhouding nu al meer tickets verkocht. Dus we verwachten meer bezoekers dan tijdens voorgaande edities. Hartelijke groet, Organisatie Preproloog – The road to Dakar
 
Lees verder