Merzouga Rally 2017 SS2: Wederom winst voor De Soultrait, Maikel Smits knap 21e

Gepubliceerd op: 08-05-2017 21:17

De winst in de tweede special van de Merzouga Rally was wederom voor Yamaha rijder Xavier de Soultrait, die nerveus was voor de start omdat hij voor het eerst in zijn carrière als eerste mocht vertrekken en het spoor moest uitzetten. De nummer drie van afgelopen Dakar, Gerard Farres (KTM) , finishte als tweede, gevolgd door Yamaha rijder Alessandro Botturi.

Stage 2: Liaison 44km – SS2 188km – Liaison B 9km

Maikel Smits ging goed van start vanmorgen: ”In het eerste gedeelte ging het lekker, ik heb zes man ingehaald. Bij CP1, waar tevens de tankstop was, bleek mijn trackingapparaat niet goed te werken. Ter plekke werd er een vervangend apparaat opgezet. Met het tanken erbij was ik net op tijd weg. Rond kilometer 150 was ik even de route kwijt en verloor ik wat minuten met het vinden van de juiste richting. Rond kilometer 180 viel de motor stil en bleef deze, na een paar seconden lopen, steeds afslaan. Ik kon bellen met Bart (van der Velden, die de motor heeft opgebouwd red.) en samen kwamen we er al snel achter dat het de sensor was die het registreert als de motor omvalt en deze uitschakelt. Ik heb de sensor losgetrokken en verloor zo nog eens tien minuten. Ik bleef rustig, goed om een keer mee te maken, zo’n kleine storing.’’

Ongeveer de helft van de special liep door de duinen van het Erg Chebbi, inclusief flink wat kilometers met kleine duintjes en kamelengras, wat fysiek erg zwaar is om te rijden. Maikel: “Ik heb de motor nu goed door. In dat kamelengras moet je de juiste lijnen pakken en een ritme proberen te vinden. Ten opzichte van een jaar geleden sta ik er fysiek gezien veel beter voor en daar pluk ik nu de vruchten van. Want de hitte in combinatie met dat kamelengras is echt zwaar, veel rijders hebben de special niet uitgereden vandaag.’’

Edwin Straver, die vorig jaar geblesseerd uitviel, is tot nu toe goed op weg. Hij reed een 31e tijd, en is 30e algemeen. Martin van den Brink, een paar weken terug nog winnaar van de Morocco Desert Challenge bij de trucks, reed een 38e tijd en is 37e algemeen. Luc van de Huigevoort werd 48e, en is ook 48e algemeen. Edwin van de Brink is uitgevallen met een schouderblessure, Bart Brouwer en Humphrey Senn van Basel worden in de uitslagen niet genoemd. 

Uitslag Stage 2

Algemeen klassement


Morgen dag drie, met twee loopstages van 112 en 63 kilometer, zonder verdere verbindingen. Op het programma staan veel kleine duinen en kamelengras en Marokko’s eigen ‘Monument Valley’.

Vorige bericht

Merzouga Rally 2017 Proloog en SS1

De eerste special van de Merzouga Rally die zondag werd verreden, is gewonnen door de Fransman Xavier De Soultrait, die als Yamaha privérijder de overstap heeft gemaakt naar het Yamaha fabrieksteam. De Soultrait’s teamgenoten Franco Caimi en Alessandro Botturi finishten respectievelijk als tweede en derde.  In de ochtenduren reden de deelnemers diezelfde eerste special als proloog, om de startvolgorde voor de special te bepalen. Van een twee kilometer lang stuk door de duinen werd de tijd opgenomen, de rest van de proloog werd zonder tijdwaarneming gereden. De deelnemers moesten er echter wel voor zorgen dat ze alle waypoints haalden, want het missen van een waypoint leverde straftijd op. Prima start voor Maikel Smits met een 28e tijd De proloog begon een beetje onwennig voor Maikel, waarin hij een 57e tijd reed. ‘’Het rijden op koers was nieuw voor me en in het begin best moeilijk. Ik heb de tijd genomen om goed te kijken, waar anderen me voorbij vlogen en uiteindelijk massaal verkeerd reden. De special later op de dag ging lekker, ik heb geen fouten gemaakt. Wel had ik veel last van het stof van diverse quads. Omdat ik in de ochtend weinig fout had gereden, gaf dat vertrouwen in de special. Ik had wellicht nog wel wat plaatsen kunnen winnen, maar door het stof was dat niet mogelijk.’’ De Nederlanders Maikel Smits is beste Nederlander op een 24e plaats. Martin van den Brink is 43e, Edwin Straver 49e, Humphrey Senn van Basel 67e, Luc van den Huigevoort 85e, Bart Bouwer 96e en Dennis van den Brink 102e. Uitslag Proloog Uitslag SS1 Algemeen klassement Maandag gaat de rally echt van start, met een 188 kilometer lange special door de duinen van het Erg Chebbi.  
 
Lees verder