Daniel Sanders pakt etappezege en leiding in Abu Dhabi Desert Challenge

Gepubliceerd op: 24-02-2025 10:35

Daniel Sanders heeft de tweede etappe van de Abu Dhabi Desert Challenge op zijn naam geschreven. De KTM-rijder nam vanaf de start het initiatief en stond zijn leidende positie niet meer af. De Australiër heeft hiermee tevens de leiding in het algemeen klassement overgenomen van Tosha Schareina.

Sanders, die als zevende van start ging, bouwde gedurende de etappe een solide voorsprong op. Bij de finish had hij een marge van 3 minuten en 59 seconden op Ignacio Cornejo. Adrien van Beveren eindigde als derde op 5 minuten en 7 seconden.

De zege betekent voor Sanders zijn zesde overwinning van het seizoen. Hiermee komt hij steeds dichter bij het record van tien overwinningen in één W2RC-seizoen, dat in 2023 door Luciano Benavides werd gevestigd. Met deze overwinning komt Sanders bovendien op veertien W2RC-overwinningen in zijn carrière, waarmee hij op gelijke hoogte komt met Benavides.

Voor Tosha Schareina verliep de etappe minder voorspoedig. De Spanjaard, die de proloog en eerste etappe won, moest als eerste van start en verloor kostbare tijd. “Het openen van de route was vandaag een flinke uitdaging. De duinen waren verraderlijk en zonder sporen voor je is het lastig navigeren. Maar dit hoort bij de sport en we blijven gefocust op de komende dagen”, zei Schareina.

Sanders leidt nu het algemeen klassement met 2 minuten en 25 seconden voorsprong op zijn teamgenoot Luciano Benavides. Schareina bezet de derde plaats op 2 minuten en 43 seconden van de leider.

Voor regerend wereldkampioen Ross Branch kwam er een vroegtijdig einde aan de wedstrijd. De rijder uit Botswana moest opgeven na een probleem met zijn koppeling bij kilometer 107. Het is voor Branch de tweede uitvalbeurt op rij, nadat hij tijdens de Dakar Rally ook al moest opgeven na een crash.

De Nederlandse Kees Koolen werd knap 22e in de tweede stage en staat daarmee 24e in de ‘Bike’ categorie van de Abu Dhabi Desert Challenge. Zijn collega rijders van HT Rally Raid werden 14e (Erdenebileg), 20e (Hertlein) en 27e (Zapag).

In de Rally 2 klasse blijft Michael Docherty ongeslagen. De Zuid-Afrikaan was opnieuw de snelste en verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Zijn teamgenoot Tobias Ebster eindigde als tweede op 3 minuten en 37 seconden, gevolgd door Konrad Dabrowski op 5 minuten en 15 seconden. Ebster zal echter een tijdstraf van 15 minuten krijgen voor een motorwissel, waardoor Dabrowski opschuift naar de tweede plaats in het algemeen klassement.

Vorige bericht

Lucas Moraes en Tosha Schareina domineren openingsetappe Abu Dhabi Desert Challenge

De eerste etappe van de Abu Dhabi Desert Challenge heeft direct voor spektakel gezorgd. Lucas Moraes pakte in de autoklasse zijn eerste etappezege in deze woestijnrally, terwijl Tosha Schareina zijn dominantie in de motorklasse voortzette. De etappe voerde de deelnemers over een route van 400 kilometer van Al Ain naar Mezaira’a. Het parcours bestond voor driekwart uit zand en duinen, aangevuld met droge meerbeddingen en onverharde paden. Motoren Tosha Schareina bouwde slim voort op zijn overwinning in de proloog. De Spaanse Honda-rijder koos ervoor om als tiende te starten, waardoor hij kon profiteren van de sporen van zijn voorgangers. Deze tactiek werkte perfect. Na 164 kilometer had hij al een voorsprong van 1 minuut en 15 seconden op Luciano Benavides. Uiteindelijk finishte Schareina ruim twee minuten voor zijn teamgenoot Ricky Brabec. “Het ging echt goed vandaag. Ik was klaar om te pushen. Ik dacht dat de andere rijders morgen niet als eerste wilden starten en volgens mij hebben we gewonnen. Morgen hebben we die moeilijke taak om de etappe te openen”, vertelde Schareina. HT Rally Raid schoot uit de startblokken en dat resulteerde in een 16e (Erdenebileg), 29e (Hertlein), 32e (Koolen) en 34e (Zapag) plaats in stage 1 van de rally.  Ultimate In de autoklasse zorgde Lucas Moraes voor een verrassing door zijn eerste etappezege in de Abu Dhabi Desert Challenge te pakken. De Toyota Gazoo Racing-coureur was 1 minuut en 1 seconde sneller dan Sébastien Loeb van het Dacia Sandriders-team. Seth Quintero completeerde het podium in zijn Toyota Hilux op twee minuten achterstand. Dakar-winnaar Yazeed Al Rajhi kende een dramatische dag door motorproblemen en verloor meer dan acht minuten. Challenger In de Challenger-klasse ging de overwinning naar Dania Akeel van BBR Motorsport. De Saudische coureur was nipt sneller dan haar landgenoot Yasir Seaidan, die een minuut straftijd kreeg voor een valse start. Pau Navarro maakte het BBR-podium compleet op 4 minuten en 20 seconden achterstand. Nicolas Cavigliasso, de recente Dakar-winnaar, moest opgeven na een rol met zijn auto. SSV De SSV-klasse werd gedomineerd door de lokale held Mansour Al Helei. De Emirati pakte de zege nadat hij in de kwalificatie-etappe nog een waypoint had gemist. De Italianen Enrico Gaspari en Michele Cinotto eindigden respectievelijk op 7 minuten en 41 seconden en 11 minuten en 37 seconden achterstand. FOTO: A.S.O. 
 
Lees verder