Vier Nederlandse equipes aan de start van Africa Eco Race

Gepubliceerd op: 20-12-2018 06:36

Meer dan honderd voertuigen staan op 30 december aan de start van de Africa Eco Race. De 11e editie gaat traditiegetrouw van start in de haven van Monaco. Deelnemers bij de motoren, auto’s en trucks zullen Thierry Sabine volgen in de route naar Dakar. Meer dan 6000 km door Marokko, Mauritanië en Senegal om uiteindelijk aan de finish te komen bij Lac Rose.

Aan de start staat een recordaantal deelnemers bij de motoren. Veel bekende gezichten van de afgelopen jaren zoals favoriet Pal Anders Ullevalseter maar ook keren er enkele lokale rijders terug om Afrika op zijn best te beleven. Ondanks dat ullevalseter de favoriet is, zal het de Noor het niet makkelijk worden gemaakt. De Zuid-Amerikaanse Francisco Arredondo en Italiaanse Alessandro Botturi stonden al eerder op het podium, en de Italiaanse delegatie aan rijders met onder andere rallylegende Franco Picco is groter dan ooit.

Bij de auto’s zal de Japanse Kenjiro Shinozuka zijn rally raid carrière beëindigen met de Isuzu D-Max na afloop van de Africa Eco Race. Aan de start treft hij de Franse Jean-Pierre Strugo welke net als Dominique Housieaux voor de tweede keer deel zal nemen in de Optimus. Naast de sportieve uitdagingen die het team aangaat, zal het team van “Fearless Drivers” ook een bijdrage doen aan het goede doel. Jean-Nöel Julien, David Gerard, Philippe Gosselin en Dominique Laure schenken een gift aan een zusters congregatie in Senegal bij hun aankomst aan het Roze meer. Sander Derikx zal bij de SSV’s de strijd aan gaan met Frans Endurance Kampioen Philippe Pinchedez, en titelverdediger Jean-Hugues Moneyron

Tomas Tomecek zal bij de trucks opnieuw beginnen aan een solo avontuur. De meervoudig winnaar van de Africa Eco Race ging vorig jaar al solo van start in het truck klassement en zal ook nu weer een van de favorieten zijn. De Nederlanders die de strijd met hem aan gaan zijn Johan Elfrink, Aad van Velsen en Coen den Hartigh. Naast de concurrentie van Nederlandse bodem zijn ook Noel Essers en Elisabeth Jacinto terug. De Portugese zal er alles aan doen om haar vroege uitvallen van vorig jaar te doen vergeten.

De route

De Africa Eco Race telt  twaalf effectieve rally dagen waarin de deelnemers iets meer dan 4.000 kilometer aan special stages afleggen. De route is voor meer dan een derde veranderd ten opzichte van de route van 2018. Tussen 1980 en 1990 won sportdirecteur René Metge nog drie keer de Dakar, maar nu is hij verantwoordelijk voor het sportieve deel van de Africa Eco Race. “We willen dat de rally focust op goede navigatie en echt offroad rijden. Nog meer dan de voorgaande jaren.”

In Marokko heeft de Africa Eco Race organisatie een aantal nieuwe tracks gevonden welke vrij uitdagend zullen zijn voor de deelnemers. Toch zal het dit jaar iets moeilijker zijn, de intense regen van het afgelopen jaar heeft de bestaande duinlandschappen geheel veranderd. De marathon etappe, ook wel de ‘500 miles’ genoemd, werd vorig jaar nog in het leven geroepen voor het 10-jarig jubileum van de rally, maar keert dit jaar weer terug. Deze zal de dag na de binnenkomst in Mauritanië plaatsvinden op 8 januari. Van alle etappes door Mauritanië zal meer dan 45% van de route echte offroad paden zijn. Na de Marathon etappe is het nog vier etappes tot de aankomst in Senegal waar de deelnemers zullen finishen op de oevers van het Lac Rose in Dakar.

De Nederlanders

Dit jaar verschijnen er vier nederlandse equipes aan de start in Monaco. Sander Derikx is de enige in het auto klassement met zijn Can-Am Maverick. Bij de trucks is het deelnemersveld iets groter. Dakarveteraan Johan Elfrink zal voor de tweede keer met de Mercedes Zetros aan de start staan en ook Aad van Velsen is terug met de GINAF. Nieuwe aan de start is Coen den Hartigh met het team van Arco Rallysport. Zij reden vorig jaar nog de Moroco Desert Challenge maar gaan nu voor het grote avontuur richting Dakar.

Auto’s
Sander Derikx (Timola Autosport)

Trucks
Johan Elfrink (All Star Rally)
Aad van Velsen (Van Velsen Rally Sport)
Coen den Hartigh (Arco Rallysport)

Verslaggeving door Rallymaniacs

Ook wij zijn dit jaar opnieuw aanwezig tijdens de Africa Eco Race. Met een auto zijn wij op de etappes aanwezig voor de actiefoto’s, en in het bivak zullen wij iedere dag een uitzending maken over de Nederlandse deelnemers. Hou vanaf 29 december Rallymaniacs.com en onze Facebook en Twitter in de gaten voor het laatste nieuws uit de Africa Eco Race.

Vorige bericht

‘Alonso heeft groen licht voor deelname in Dakar 2020’

Het zou zomaar eens kunnen dat voormalig F1-coureur Fernando Alonso in 2020 mee gaat doen aan de Dakar Rally. De tweevoudig wereldkampioen heeft naar verluidt een akkoord gekregen van Toyota om de rally in 2020 te betwisten. Nadat Alonso in de afgelopen seizoenen over een steeds minder competitieve wagen beschikte, groeide de wil om aan andere evenementen mee te doen. In 2017 debuteerde de coureur met een McLaren-project in de legendarische Indy 500 waarna hij afgelopen jaar een contract tekende voor het WEC Super Season om te gaan rijden voor het LMP1-team van Toyota. Dit alles staat in het teken van het bemachtigen van de Triple Crown, een zeldzame mijlpaal in de autosport.  Alonso heeft nooit ontkend dat hij ook andere sportieve uitdagingen niet uit de weg zou gaan. Het Spaanse radioprogramma El Larguero wist eerder deze week te melden dat Alonso groen licht heeft van Toyota om in 2020 aan de start te staan in de Dakar Rally. Hij zou daarvoor gaan samenwerken met Jesús Calleja en meervoudig Dakar-winnaar Nasser Al-Attiyah. De Prins van Qatar komt de aankomende editie ook weer uit het voor het fabrieksteam van Toyota. Ook is niet uitgesloten dat Alonso mee gaat doen aan een WRC-rally, wellicht die van Monte Carlo.  Het vuurtje rond speculaties over Alonso’s deelname van de Dakar werd eerder opgestookt door Carlos Sainz. De regerend winnaar van de rally, bovendien vriend van Alonso, zei dat het goed mogelijk is dat Alonso de Dakar gaat rijden. “Het is heel goed mogelijk dat hij gemotiveerd is om de Dakar te gaan doen, maar of hij het ook doet? Dat moet je hem vragen”, verklaarde Sainz. Foto: McLaren F1  
 
Lees verder