Van Groningen ondanks problemen toch eindwinnaar in Fenix Rally

Gepubliceerd op: 19-03-2022 23:04

William van Groningen heeft de overwinning bij de trucks in de Fenix Rally niet op een presenteerblaadje gekregen. De crew van de #505 kreeg vrijdag én zaterdag te maken met pech, maar de overwinning is ondanks alles een feit.

Op vrijdag viel Van Groningen met problemen stil in de proef en het duurde uren voordat de crew weer op pad kon. Ondanks de tijdstraf lag de eindoverwinning ook nog in het verschiet, maar het werd zaterdag in de afsluitende rit over 140 kilometer toch nog even spannend, zegt Van Groningen. “We zaten in de eerste bocht al vast omdat we met een te hoge bandenspanning vertrokken waren. Daar hebben we wel tien minuten gestaan en daar baalde ik echt van. Ik wilde graag nog een etappe winnen en bij de trucks winnen, maar daarvoor zijn we heel diep moeten gaan.”

Het motiveerde Van Groningen om er in de laatste proef van de Fenix Rally nog eens voor te gaan zitten. “Ze waren ons allemaal voorbij, maar ik heb ze allemaal weer ingehaald. Uiteindelijk heb ik nog zo’n drie of vier minuten op Aad van Velsen gepakt. Het kwam uiteindelijk goed, maar de auto loopt niet echt lekker meer. Er is een veerblad afgebroken en het had geen drie kilometer langer moeten duren.”

Met de winst bij de trucks op zak kijkt Van Groningen terug op een leerzame week. “Ik zou het hier zo weer doen, hier kun je veel leren.”

Vorige bericht

Stam vijfde in Fenix Rally: “Heel tevreden mee”

Teun Stam kijkt tevreden terug op zijn deelname in de Fenix Rally. Na een moeizame aanloop verliep de aanpassing van gelegenheidsnavigator Mark van den Oord boven verwachting en kon het Schijf Rally-team gewoon meedraaien in de bovenste regionen van het klassement. “We kunnen zeggen dat we een goede rally gehad hebben”, stelt Stam aan de finish tevreden vast. “Mark heeft het vreselijk goed gedaan. We hebben weinig dingetjes gehad in de navigatie, weinig problemen met de auto en helemaal geen gekke dingen gehad. Als je dat bij elkaar optelt, dan heb je een goed klassement gereden. Als je realistisch kijkt naar wat er voor ons staat, dan zijn die een paar stappen sneller. Dan is dit het maximaal haalbare.” Het werd op de laatste dag nog even strijden voor Stam, die een Italiaanse concurrent op zijn hielen had zitten. “Het was nog wel even knokken, we hadden vijf minuten op de nummer zes. In de duinen ging er nog een band af. We zijn met wat knoeien uit de duinen kunnen komen en hebben daar de band nog vervangen, dat kost wel veel tijd. Toen hebben we wat harder moeten trappen om hem in het vizier te krijgen. Dat is goed gelukt en dan durf ik wel te zeggen dat we op de vijfde plaats geëindigd zijn.” De veranderingen maakten het niet makkelijk voor Schijf Rally, maar voorman Stam kijkt met trots terug op de afgelopen week. “Terugkijkend ben ik heel tevreden over hoe het allemaal gelopen is. Er komt toch wel wat bij kijken als René er niet is, je hebt een monteur minder. Het is goed opgevangen door het team en ook daarbuiten. In de wedstrijd zijn het geen vrienden, maar daarna kunnen we het heel goed vinden met elkaar en dat wil ik graag zo houden.”
 
Lees verder