Update: Price schuift naar voren, Benavides valt uit

Gepubliceerd op: 12-01-2022 06:50

Na een overgangsrit op dinsdag staat er woensdag weer een serieuze beproeving op het programma voor de motorrijders. Zij zijn begonnen aan een 374 kilometer lange proef naar Bisha.

Kilometer 128

De Pool Maciej Giemza ging bij het eerste tussenpunt aan de leiding, maar na 128 kilometer is Joan Barreda van Honda een fractie sneller. De twee kwamen op het eerste punt met dezelfde tussentijd door, daarna liep de voorsprong van Barreda op tot 23 seconden. Kevin Benavides passeert met de derde tijd voor Luciano Benavides. De verschillen zijn behoorlijk klein.

Kilometer 170

De eerste motoren zijn inmiddels op het tweede checkpoint aangekomen, maar Kevin Benavides blijft achter. De als tweede gestarte Argentijn is stilgevallen met technische problemen en heeft de organisatie opgeroepen. Benavides kan daarmee een nieuwe overwinning in de Dakar Rally vergeten. Hij stond bij aanvang van de etappe op de vijfde plaats in het klassement.

Joan Barreda tikt aan bij CP2 en is ook daar de snelste.  Pablo Quintanilla stoomt op naar de tweede plaats op iets meer dan een minuut. Ook Cornejo houdt de schade goed beperkt als opener van de etappe. Hij staat op 1.11 minuut. Klassementsleider Matthias Walkner verliest anderhalve minuut.

De Nederlanders zijn ook goed onderweg in de tiende etappe. Na 170 kilometer komt Wiljan van Wikselaar door op de 41ste plaats (+14.47), Mirjam Pol volgt op de 52ste stek (+18.15).

Kilometer 258

Net voor de tankstop op kilometer 212 zat een lastig punt wat betreft de navigatie en daar hebben de leiders van eerder op de ochtend tijd verloren. Barreda komt door op bijna vijf minuten. Fysiek heeft Matthias Walkner de leiding genomen, maar de snelste tijd na kilometer 258 staat op naam van Toby Price. Hij is 32 seconden sneller dan Pablo Quintanilla terwijl Sam Sunderland op de derde plek ligt. Hij loopt – en dat is cruciaal voor het klassement – nu weer een minuut in op Walkner.

Na kilometer 258 ligt een neutralisatie van 29 kilometer waar deelnemers 45 minuten de tijd voor hebben. Daarna gaan ze rechtstreeks naar de finish.

Foto: ASO/DPPI

Vorige bericht

Dakarspeed maakt zich nuttig in bivak

Twee dagen na zijn monstercrash in de Dakar Rally is Maurik van den Heuvel weer een beetje bekomen. Hij bekeek de negende etappe vanaf de andere kant, langs de kant aan het parcours. In het bivak van Wadi Ad-Dawasir maakte het team Dakarspeed de truck weer rijklaar voor de boot en helpt bij andere teams. Het filmpje van de crash keek Maurik van den Heuvel gisteren talloze keren terug, om te concluderen dat hij er weinig aan had kunnen doen om de crash te voorkomen. “We hebben één biertje gedronken, maar het voelde alsof het er tien waren. Een kater, ja”, zegt Van den Heuvel. “Maar inmiddels zijn we er wel overheen en proberen we er nog iets van te maken de resterende dagen.” Het team maakte de gecrashte truck met een soort kunststof pantser rijklaar om weer met de boot mee te kunnen naar Europa. En de monteurs zijn volop hand- en spandiensten aan het verrichten bij andere teams. Zo is Martijn van Rooij, de technische man in de racetruck, aan het helpen bij Team De Rooy en Kees Koolen, die problemen hebben met het bandenspanningssysteem. “Wij hebben hetzelfde systeem, maar Martijn heeft zelf een update voor de software van de teleflow gemaakt en wij hebben geen enkel probleem gehad. Dus daar is hij die Iveco’s mee aan het helpen. Bij Team De Groot moet een versnellingsbak worden gewisseld, daar helpen we ook bij. Onze truck staat bij hen op de trailer, dus zo doen wij weer iets terug.” Van den Heuvel zelf stond vandaag langs de route van de etappe met Gerard de Rooy. “Ook wel eens leuk om het van de andere kant te zien”, vond hij. “En met Gerard een beetje te filosoferen over de toekomst van de Dakar. We hadden naar huis kunnen gaan, maar we kunnen ook die laatste paar dagen nog blijven, ons nuttig maken en eens goed rondkijken bij andere teams.”
 
Lees verder