Ton van Genugten kijkt uit naar Chinese duinen

Gepubliceerd op: 13-07-2017 15:11

De zesde etappe van de Silk Way Rally was er opnieuw een van ‘lange halen, snel thuis’, ook al deed Ton van Genugten er ietsje langer over om ‘thuis’ te komen. Vanwege de gekneusde ribben van navigator Ferran Marco reed Van Genugten op ongeveer 60 tot 70 procent van de snelheid die hij eigenlijk zou kunnen rijden. “Maar Ferran heeft zo’n pijn; ik kan het die jongen niet aandoen om vol gas over al die bultjes te rijden.”

Het gevolg was de elfde tijd voor Van Genugten, op een klein uur van etappewinnaar Eduard Nikolaev. Van Genugten had het niet echt naar zijn zin gehad in de zesde etappe, van Semey naar Urdzhar in Kazachstan. “Die etappes met die lange stukken door het gras, dat weet ik nu wel. Als je er een beetje op snelheid doorheen kunt, is het misschien nog wel wat, maar als je maar op 60 procent kunt rijden, zijn het heel lange dagen. Het is niet anders, dus modderen we door.”

Van modder hadden de deelnemers aan de Silk Way Rally in deze etappe overigens weinig last. “Dat viel mee”, vertelde Van Genugten. “Maar er waren wel drie modderpoelen die je vooraf even goed moest bekijken. Daar zijn twee trucks blijven hangen: de Hino en een MAZ.” Tussendoor had Van Genugten nog te maken met een koppeling die bleef hangen, maar dat kostte geen tijd.

Met nog één dag te gaan in Kazachstan komt daar wel snel een einde aan. De proef van morgen is een korte van 106 kilometer – een uur sturen – voordat de deelnemers de grens naar China over gaan. De eerste dag in China is technisch, met wat bergachtig gebied, maar ook wat zand. “Ik heb zin in die duinen waar ze steeds maar over praten. Daar zijn we hier voor. Van mij mogen ze morgen al komen. De truck heeft daar ook veel minder van te lijden.”

Vorige bericht

De Rooy houdt schade beperkt in zesde etappe Silk Way Rally

In het laatste stuk van de zesde etappe – met een proef van 388 km – van Semey naar Urdzhar hoorde en voelde Gerard de Rooy weer iets bonken. “Waarschijnlijk toch wat vervolgschade van de gescheurde chassisbalk van gisteren”, dacht hij bij aankomst in het bivak. Met de achtste tijd, op 26 minuten van dagwinnaar Eduard Nikolaev had De Rooy wel vrede. “Zonder die schade waren we zesde of zevende geworden. Dat maakt verder niks uit.” De zesde etappe van de Silk Way Rally viel De Rooy mee. “We hebben wel aardig door kunnen rijden. Op ongeveer 200 kilometer kwam Mardeev voorbij. Die was 6 minuten achter mij gestart, dus het feit dat hij er zo lang over deed om bij mij te komen, betekent voor mij dat het tempo goed was. Het was weer een typische Kamazdag – ze gaan gewoon overal rechtdoor – maar ik kon toch redelijk bij Mardeev in de buurt blijven. Dat viel me niks tegen.” In het laatste deel van de proef begon er echter weer iets te bonken en schroefde De Rooy het tempo terug. “Dat heeft 10 tot 15 minuten gekost. We zijn drie keer uitgestapt om te kijken, maar konden toch niets doen. Alleen zorgen dat er niks tegen de elektriciteitskabels schuurt.” Na het drama van de vijfde etappe, toen De Rooy halverwege de special de wedstrijd moest staken, werkten de monteurs van Petronas Team De Rooy Iveco de hele nacht door om de gescheurde chassisbalk van de cabine van de Powerstar te maken. Om zes uur ’s ochtends waren ze klaar. “De jongens zitten aardig aan hun einde”, wist De Rooy. “Al twee nachten hebben ze niet of nauwelijks geslapen. Ik hoop dat ze vannacht een beetje op tijd klaar zijn, maar nu ik weer schade heb, ziet het er naar uit dat het weer nachtwerk wordt.”
 
Lees verder