Straver voorzichtig in linke duinen

Gepubliceerd op: 15-01-2020 11:40

De 25ste tijd in de ingekorte etappe 10 is al hartstikke goed, maar het had nog veel beter gekund, meende Edwin Straver. Een kwartiertje was hij kwijt aan het zoeken naar een waypoint. “Ik kan mezelf wel voor mijn kop slaan, want zonder dat had ik echt een superuitslag gereden.”

De etappe van Haradh naar het marathonbivak in de buurt van Shubaytah werd na 346 km stilgelegd door de organisatie. In het eerste deel waren al zoveel ongelukken gebeurd dat de helikopters bezet waren en in het tweede deel van de proef trok de wind nogal aan. Onder die omstandigheden komt de veiligheid van in het bijzonder de motorrijders in het geding en dat was reden om de boel te neutraliseren. Via de weg ging iedereen naar het marathonbivak.

De neutralisatie en vooral ook de bloedlinke duinen in het begin van de proef leverden een aantal opmerkelijke uitslagen op. “Het rijden ging super”, vertelde Edwin Straver bij aankomst in het marathonbivak. “Ik wist dat ik bezig was aan een heel goede etappe, maar toen verloor ik een kwartier ongeveer aan het zoeken naar een waypoint. Ik kan mezelf wel voor mijn kop slaan.” Straver kwam op 29.54 van etappewinnaar Joan Barreda over de finish.

In de duinen had Straver het tempo hoog liggen, maar hij was wel op zijn hoede. “Het waren heel mooie duinen, lekker zwaar. Het was wel link: zo had je tien mooi glooiende duinen en dan ineens één die afgekapt was. Ik rem voor alles. Als ik het niet kan zien, ga ik er ook echt niet overheen. Bij mij ging alles goed, maar ik heb gezien dat dat niet bij iedereen het geval was.”

 

Vorige bericht

Van Loon zevende: met dank aan Delaunay

Het eerste gedeelte van de marathonetappe is erg moeilijk. De navigatie is van een hoog niveau en een foutje is zeer kostbaar. Dankzij de monteurs, die de auto in topconditie hebben gemaakt, Sébastien Delaunay, die foutloos navigeert, en het rijden met het hoofd, behaalt Erik van Loon het resultaat waar hij zeer tevreden mee is. De zevende tijd op 7:49 van Carlos Sainz en een auto waarmee hij moeiteloos het tweede gedeelte van de marathonetappe kan gaan rijden. “Hard werken wordt echt beloond,” vertelt Van Loon. “De monteurs hebben de afgelopen dagen ontzettend hard gewerkt. Niks was teveel en alles moest top zijn. Vandaag was dat zo, de Toyota Hilux voelt perfect en heeft niks geleden van de proef. En op de proef was Sébastien goud waard. Hij heeft geen fout gemaakt op cruciale momenten. Verder was het mijn taak om de auto heel te houden, we hebben namelijk geen service vanavond en we hebben natuurlijk wel een training gehad van Overdrive Racing, maar ik heb hem toch liever zonder al teveel schade in het bivak.” De proef werd ingekort vanwege slecht weer. “In tegenstelling tot Zuid-Amerika was dat geen regen, maar wind. Het waaide erg hard en daardoor kon de organisatie de veiligheid niet garanderen. De proef was dus korter, maar hij was nog steeds moeilijk en zwaar. Ik kijk uit naar morgen, het tweede deel van de marathonetappe, en die zal wederom niet gemakkelijk worden.” Na de etappe van 379 kilometer, zijn de deelnemers weer terug in Haradh. De eerste auto vertrekt om 7:40 (5:40 NL tijd) en wordt rond 13:00 (11:00 NL tijd) aan de finish verwacht.
 
Lees verder