Seth Quintero pakt leiding in Desafío Ruta 40 YPF, zeven seconden voor Nasser Al-Attiyah

Gepubliceerd op: 29-05-2026 08:34
Na vier etappes staat de Desafío Ruta 40 YPF op het punt van beslissing. In de autoklasse leidt Seth Quintero met slechts zeven seconden voorsprong op Nasser Al-Attiyah. In de motorklasse behoudt Daniel Sanders zijn koppositie, al kostte een navigatiefout hem kostbare tijd.

De vierde etappe voerde het peloton over 647 kilometer van San Rafael naar San Juan, waarvan 306 kilometer getimed. Onderweg wisselde de leiding in de autoklasse opnieuw van eigenaar. Quintero is al de vierde verschillende leider in evenveel etappes.

Schareina wint etappe, Sanders loopt averij op

Bij de motoren zette Tosha Schareina de snelste tijd neer. Hij versloeg zijn Monster Energy Honda HRC-teamgenoten Ricky Brabec (+1’18”) en Skyler Howes (+3’10”). Sanders, die als eerste van start ging, liep al vroeg vertraging op. Een tweede navigatiefout kostte hem nog eens vier kilometer extra. Uiteindelijk finishte hij als zesde in de etappe, met een achterstand van zes minuten en twee seconden op Schareina. In het klassement staat hij nog steeds eerste, gevolgd door Schareina. Luciano Benavides zakte terug naar de vierde plek. Zijn plaats op het podium werd overgenomen door Brabec.

Sainz en Oliveras winnen etappe in auto’s

In de autoklasse veroverde het duo Carlos Sainz en Daniel Oliveras (Ford Racing) de etappezege. Het was de eerste ritzege voor het duo samen en de eerste voor Ford’s fabrieksteam in de Desafío Ruta 40 YPF. Eryk Goczal en Szymon Gospodarczyk (Energylandia Rally Team) eindigden als tweede, op dertig seconden.

Quintero leidt, zeven seconden boven Al-Attiyah

In het algemeen klassement klom Quintero samen met co-rijder Andrew Short naar de eerste positie. Al-Attiyah en Fabian Lurquin (The Dacia Sandriders) staan op zeven seconden achterstand. Henk Lategan en Brett Cummings (Toyota Gazoo Racing W2RC) volgen op de derde plek, op 1’53”.

Alles beslist in slotrit van 320 kilometer

De vijfde en laatste etappe gaat vrijdag opnieuw van start vanuit San Juan. Het parcours telt 320 getimede kilometers en voert langs de Cuesta del Viento en door het open woestijnlandschap van de provincie San Juan. Quintero ziet de strijd met Al-Attiyah realistisch in. “It’s just 1 day, 7 seconds. We are in a good starting order. For sure, it won’t be easy with Nasser behind us”, aldus Quintero.

De prijsuitreiking vindt vrijdagmiddag plaats op de Plaza 25 de Mayo in San Juan. Vanaf 16.30 uur is er een persconferentie met de winnaars, gevolgd door de ceremonie om 17.00 uur.

Vorige bericht

Daniel Sanders wint derde etappe op rij in Desafío Ruta 40 YPF

Daniel Sanders was ook in de derde etappe van de Desafío Ruta 40 YPF de sterkste in de motorklasse. In de autoklasse greep Henk Lategan de leiding in het klassement. De derde etappe vertrok en finishte in San Rafael en telde 575 kilometer in totaal, waarvan 409 kilometer getimed. Het parcours leidde door de beruchte Nihuil-duinen en bood een mix van zand, sneeuw, droge rivierbeddingen en snelle offroad-wegen. Sanders ongenaakbaar op motor Sanders reed als wegopener door de duinen, maar dat hield hem niet van de dagzege af. De Australiër van Red Bull KTM Factory Racing finishte 58 seconden voor zijn teamgenoot Luciano Benavides. Benavides was op de weg sneller dan Sanders, maar de tijdbonus van 2 minuten en 50 seconden die Sanders ontving, gaf de doorslag. Monster Energy Honda-rijder Tosha Schareina completeerde het podium op 2 minuten en 37 seconden. De Spanjaard staat tweede in het algemeen klassement, op 13 minuten en 38 seconden van de leider. Chaos in de duinen bij de auto’s In de Ultimate-categorie hadden de Nihuil-duinen grote gevolgen. Carlos Sainz moest door een gebroken riem opgeven. Daarna raakten Lucas Moraes van The Dacia Sandriders en klassementsleider João Ferreira van Toyota Gazoo Racing SA betrokken bij een aanrijding. Beiden kwamen niet verder. Henk Lategan profiteerde optimaal. De Zuid-Afrikaan van Toyota Gazoo Racing W2RC won de speciale etappe in de Ultimate-categorie voor het eerst in de Desafío Ruta 40 en nam de leiding over in het klassement.  Stemmen uit het bivak “Het was een lange etappe”, vertelde Sanders vanuit het bivak. Hij wist vooraf dat het een zware dag zou worden, zeker met een nieuw duinengebied in een nieuw land. Er stond veel begroeiing tussen de duinen en er waren ruige stukken met gras en struiken. Navigeren was er lastig. Bovendien stuitte hij op ijs in het zand, iets wat hij nog niet eerder had gezien. De mix van zand, duinen, snelle en ruige stukken en hoge bergpassen maakte de etappe veelzijdig. Lategan omschreef de rit als veeleisend. Het parcours was bochtig met dichte begroeiing, waardoor het moeilijk koers houden was. Halverwege trok het tempo aan. Daarna volgden ijs, sneeuw en zand op grote hoogte. “Gelukkig verliep de etappe voor ons zonder problemen”, aldus Lategan. Vooruitblik op etappe vier De vierde etappe voert van San Rafael naar San Juan over 306 kilometer aan specials. Direct aan het begin klimt het parcours naar meer dan 3.000 meter hoogte, met kronkelwegen en scherpe haarspeldbochten. Daarna maken bergwegen plaats voor droge rivierbeddingen. Rijders en bestuurders moeten alert blijven op richtingsveranderingen om geen waypoints te missen. De etappe werd ingekort vanwege de staat van de weg, maar belooft niettemin een uitdagende dag te worden voor het volledige deelnemersveld.
 
Lees verder