Schoolderman begint sterk aan Tunisia Desert Challenge

Gepubliceerd op: 06-11-2021 18:17

Team 4×4 Centrum Ermelo is zaterdag goed begonnen aan de Tunisia Desert Challenge. In de proloog liet Ronald Schoolderman een waypoint liggen, maar klokte desondanks de vijfde tijd.

“Het was heel erg lekker om weer te rijden”, vertelde Schoolderman. “Ik was eigenlijk best wel een beetje zenuwachtig vanochtend. Bij de briefing was gezegd dat er een waypoint lag op een plek waar geen water stond. Dat waypoint kon je ophalen door strak langs het water te rijden, maar dat hebben we niet gedaan. We hebben een waypoint laten liggen. We hadden de tweede tijd gereden en met straftijd worden we als vijfde geklasseerd.”

Schoolderman werd na juryberaad als vijfde geklasseerd en maalde geen moment om het gemiste waypoint. “De week is nog lang en de auto heeft het tot nu toe heel goed gedaan. Met navigator Mark [Salomons] heb ik nog maar weinig ervaring, maar die samenwerking loopt nu al prettig. De auto is gewoon echt top, als dat zo blijft hebben we het volgende week niet meer over dat waypoint.”

Zondag wacht direct een serieuze beproeving met een proef van 417 kilometer. “Dan wordt het menens, maar ik heb er enorm veel zin in. Ik kan niet wachten”, aldus Schoolderman.

Vorige bericht

Brinky Rallysport start met achtste tijd in TDC: “Het ging kneiterhard”

Brinky Rallysport heeft vertrouwen getankt in de proloog van de Tunisia Desert Challenge. In de eerste veertig kilometer tegen de klok kwamen Rik van den Brink en Gydo Heimans tot een achtste tijd, ondanks wat momentjes vroeg in de proef. “Het ging kneiterhard met de nieuwe auto, ik kan het met het woord ‘bijzonder’ het beste omschrijven”, zei Heimans na terugkomst. “Na een kilometer gingen we al fout, het tempo lag zo hoog dat je toch een paadje over het hoofd ziet. Later hoorden we dat er meer waren die op datzelfde punt de mist in gingen, dus dat verzacht de pijn. Daar hebben we vijf minuten laten liggen, maar verder in de proef ging het eigenlijk top. Het tempo lag lekker hoog en het gevoel met de auto was goed. De crux zat voor de deelnemers halverwege de proef met een slecht bereikbaar waypoint. Net als alle andere deelnemers moest de Brinky-equipe daar zoeken naar het juiste spoor. “Toen kwamen we op een punt waar we haaks naar rechts moesten en daar hebben we gezocht naar het waypoint”, aldus Heimans. “Iedereen was daar aan het zoeken, we hebben ‘m uiteindelijk gevonden en zijn met de achtste tijd aan de finish gekomen. Wat dat betreft zijn we tevreden.” Het betekent ook dat Van den Brink en Heimans zondag als achtste mogen starten en dat is zeer gunstig. “Vandaag zaten we helemaal achter in het veld en dat is lastig, je komt toch langzamere deelnemers tegen. Morgen staan we wat verder voorin en dat gaat ons zeker helpen.”
 
Lees verder