Roger Grouwels kent probleemloze dag tijdens zevende etappe Dakar Rally

Gepubliceerd op: 11-01-2026 21:08

WADI AD DAWASIR  –  Ook weleens lekker, een etappe in de Dakar Rally zonder problemen, ervoer Roger Grouwels zondag tijdens de zevende rit van de 48ste editie. De coureur het Shiver Offroad-team maakte onderweg hoegenaamd niets mee en kwam in de lange rit van Riyad naar Wadi Ad Dawasir als 43ste over de finish in de Ultimate-klasse.  

“Dit was in ieder geval een dag dat we met beleid gereden hebben”, zei een tevreden Grouwels. “Het was een dag waar alles in zit. Wat trials tracks, level één- en level twee-duinen, gebroken duinen, zandpaden, kamelengras. Alles zat erin. Maar ook heel veel auto’s die heel veel stof produceerden. De etappe was wel heel zwaar door de hoeveelheid kilometers en de zon die heel laag stond, je werd een beetje verblind., overal stof.”

Heel mooie plek
Dat gold voor een significant deel van de etappe. “Ik denk dat we toch wel twintig, dertig procent in het stof hebben moeten rijden. Dan hebben we toch niet geprobeerd met risico een rijder proberen voorbij te steken. En we zijn zo gefinisht op een heel mooie plek. Geen banden kapotgereden, dat was top. Gelukkig hebben we twee keer vijf minuten mogen stoppen voor de Ultimates zo konden we wat water aflaten.”

En zo kenden Grouwels en zijn navigator Rudolf Meijer een uitstekend begin van de tweede week van de Dakar Rally. “Die rustdag is natuurlijk altijd wel welkom, maar echt nodig is die niet. Je gaat toch niet extra slapen, maar kletsen, rondlopen en koffiedrinken. Je raakt eigenlijk uit je ritme in plaats van dat je in je ritme blijft. Maar een mooie dag dat sponsors, en familie en vrienden komen kijken”, zei hij over de kilometerloze zaterdag in Riyad.  

Beetje hetzelfde
Nu gaat het duo zich dus opmaken voor de achtste etappe van maandag. Dat is een lus van 721 kilometer rond Wadi Ad Dawasir, waarvan 483 kilometer special. “Volgens mij wordt die een beetje hetzelfde als die van vandaag, veel kilometers met alles erin.”

Met een beetje mazzel heeft hij dan opnieuw een optdag zonder grote problemen. Grouwels wilde zich niet rijk rekenen. “We proberen stapje voor stapje verder naar voren te komen. We hebben ons twee keer verreden dat we niet helemaal on track zaten. Dat kost natuurlijk heel veel tijd. Je bent dan al snel drie, vier vijf minuten kwijt. Dat hoort er nu eenmaal bij. Maar we hebben ons goed gehouden en Rudolf weet dat toch altijd weer de goede weg terug te brengen. Je moet toch alert blijven. We zullen zien hoe het morgen gaat.”

Vorige bericht

Maik Willems rijdt relatief probleemloze zevende etappe Dakar Rally en is nu zowaar beste Nederlander in Ultimate-klassement  

WADI AD DAWASIR –  Dat je in de Dakar Rally nooit moet opgeven, bewees Maik Willems de afgelopen dagen op overtuigende wijze. Na de problemen tijdens de zesde etappe haalde de coureur vrijdag toch de finish en reed hij zondag na de rustdag zonder problemen van Riyad naar de finish in Wadi Ad Dawasir. Hij werd 54ste. Het mooiste van alles: hij mag zich beste Nederlander noemen in het Ultimate-klassement. Daarin staat hij nu op de 49ste plaats.     “Het is prima gegaan. Vandaag hebben we een goede dag gehad”, zei Willems, positief als altijd. “Er waren weinig bijzonder dingen. Al was de navigatie wat ingewikkeld. Maar goed, daar had iedereen wel een beetje last van. Verder hebben we geen heel bijzonder dingen meegemaakt.”  Humor Dat betekende dat hij op dit moment zowaar de beste Nederlander is. “Dat is toch wel humor. Het komt niet als verrassing, want Van Kasteren en Bexc hebben problemen gehad. Dat we nu beste Nederlander zijn, is waarschijnlijk maar voor een dag”, relativeerde hij.   Overigens is het geen primeur voor de coureur van het Bastion Hotels Dakar Team. In zijn rijke ervaring als Dakar-deelnemer – hij is bezig aan zijn twaalfde deelname – is hij ‘twee of drie keer’ de beste Nederlander geweest over de hele Dakar. “Maar het is grappig. Er zitten een paar goede namen tussen.”  Status Hij zal die status voor de rest van de rally overigens niet fanatiek nastreven, zei hij. “We blijven gewoon ons eigen ding doen, netjes finishen en niet te opgefokt doen. Als je netjes rijdt kom je een heel eind. En dan zien we uiteindelijk waar we staan.” In de etappe van zondag bewees hij in ieder geval een steady pace te kunnen rijden. Ook al was de rit ‘heel variabel’, zoals de ondernemer het noemde. “Een kilometer of vijftig, zestig hebben we duinen gehad, maar niet heel zware duinen, ze waren heel goed te doen. Er waren ook veel zandpaden, dus het was hartstikke snel.”  Mooie oversteken “Ook hebben we mooie oversteken van meren gehad.” En dat ging allemaal zonder grote problemen. “We hebben één lekke band gehad en zijn wat tijd verloren met de navigatie en op het eind een beetje technische problemen gehad. Dat heeft wat tijd gekost, maar uiteindelijk zijn we gewoon gefinisht. We hadden geen schade. We hebben een redelijke etappe gereden.”  En nu dan? Kan hij zijn status als beste Nederlander vasthouden tijdens de achtste etappe, een lus van 721 kilometer rond Wadi Ad Dawasir met 483 kilometer special. “De etappe van morgen is een beetje hetzelfde al vandaag. Wat steen tracks, veel zand en zo’n honderd kilometer duinen. Ik denk dat het een leuke route is. Wel hebben we een lange proef. 483 kilometer is wel lang. We gaan het zien.”    
 
Lees verder