Opgefrist Hamer Dakar Team klaar voor Morocco Desert Challenge

Gepubliceerd op: 11-04-2017 11:07

Vol enthousiasme testte Fons Jans van het Hamer Dakar Team afgelopen weken zijn compleet vernieuwde DAF. Nu is hij ‘laaiend enthousiast’ om komende week in Marokko weer in competitie te komen tijdens de Morocco Desert Challenge.

Na een uitvalbeurt in de Morocco Desert Challenge (Toen nog Libya Rally) van 2015 was het wel even klaar voor Jans. Pas vorig jaar na de zomer begon het weer te kriebelen. “We zijn laat op gang gekomen, maar op den duur gaat het toch weer kriebelen”, aldus Jans. “Je komt altijd mensen tegen en altijd gaat het gesprek over de Dakar. Dus het blijft wat dat betreft trekken.”

Twee demodagen met klanten van Hamer zorgden dat Jans weer zin kreeg en hij besloot nieuw leven in het project te blazen. “Toen werd ik weer enthousiast. We besloten deze auto na te kijken en te beoordelen of deze nog geschikt zou zijn om een rally mee te rijden. Daar hebben we veel tijd ingestoken. Alle essentiele zaken uit de DAF zijn gereviseerd of vernieuwd. Dat geeft een goed gevoel, we hebben de auto nu technisch goed voor elkaar. Ik heb zelf gereden laatst en ben laaiend enthousiast. Het was heerlijk. De auto voelt goed en trekt goed, die blijft gaan.”

Niet alleen op technisch vlak, ook op organisatorisch gebied heeft Hamer Dakar de lat hoger gelegd dit jaar. “Ook een stukje uitstraling zodat we er zakelijk meer mee kunnen. We hebben met het team veel meegemaakt en ik heb heel veel zin om weer te beginnen.” Over een eventuele deelname aan de Dakar wil Jans nog niet denken, eerst wil hij de Morocco Desert Challenge naar tevredenheid afronden. “De ervaringen die wij met de Morocco Desert Challenge hebben, is dat het toch wel een week ouderwetse Dakar is. Het is een serieuze test en deze rally is qua beleving heel mooi. Iets ontspannender, echte bivaks en niet zo overgeorganiseerd. Daar hebben we toen voorgenomen om eerst weer de Morocco Desert Challenge te rijden.”

Jans heeft een ervaren bemanning aan boord van de DAF met navigator Hans Heerema en monteur Bert uit den Bogaard. “Wij zullen echt niet bij de eerste tien rijden, het is een heel sterk startveld. We willen gewoon uitrijden en ik moet de duinen leren rijden. Of we nu vijftiende of achttiende worden, ik hoop dat we tevreden thuis komen.”

Vorige bericht

Smitma Rally gemotiveerd aan de start van Morocco Desert Challenge

Mark en Rob Smits reizen deze week af naar Adagir waar komende maandag de Morocco Desert Challenge van start gaat. Vader en zoon Smits kijken uit naar de start. “We hebben er zin in, zijn gemotiveerd en gaan er een mooie week van maken.” De training voor de Morocco Desert Challenge is inmiddels afgerond. Het was een drukke tijd voor Rob die kortgeleden voor de tweede keer vader werd. “Dat gaat allemaal goed en we zijn al een paar maanden aan het trainen, ook nog voor de baby er was. Ik heb best veel gereden, doe veel aan fietsen en krachttraining en dan moet het goed komen”, aldus Smits die uitkijkt naar het nieuwe avontuur. De twee komen voor het eerst aan de start in de Morocco Desert Challenge en weten niet helemaal wat ze kunnen verwachten. “Het is weer even wennen met een ander gebied, een andere organisatie en andere regels. Ik ben benieuwd en laat het op me afkomen”, aldus Rob. “Het is een echte cross-country van noord naar zuid, dat lijkt me heel erg mooi. Wat betreft het navigeren wordt het wel erg opletten, het is een andere manier van navigeren en de roadbooks zijn anders.” Smits heeft het plan om behouden van start te gaan. “We beginnen rustig, want in de eerste twee dagen worden de meeste dingen verloren. We proberen samen te starten en gaan ons eigen tempo pakken wat betreft navigeren.” Dat is naar eigen zeggen een sterk punt van de beide rijders. “Daar moeten wij het van hebben. Een fout in de navigatie maak je op snelheid niet meer goed.” Vader en zoon Smits komen aan de start met de Honda CRF450X, geprepareerd voor enduro. “Daar hebben we mee getest en dat gaat wel goedkomen.” Mark en Rob Smits starten op maandag 17 april vanuit Adagir en finishen zeven dagen later na een lus door het zuiden van Marokko in kustplaats Saïdia.
 
Lees verder