Nieuw hoofdstuk Riwald Dakar Team

Gepubliceerd op: 05-08-2019 15:42

Niet alleen de organisatie van de Dakar Rally begint aan een heel nieuw hoofdstuk door de zwaarste rally ter wereld te verhuizen naar het Midden-Oosten. Ook het Riwald Dakar Team begint aan een nieuw hoofdstuk in de wereld van de rally.

Nieuw Dakar project

De eerste foto’s van een nieuw project tussen MKR en het Riwald Dakar Team zijn onlangs al uitgelekt. Tijdens een ‘geheime’ test in Nederland werd een geheel nieuwe Renault Truck voor het eerst aan de tand gevoeld.

Samenwerking RDT en MKR

De truck is weer door Mario Kress van MKR ontworpen in overleg met het RDT en zal een zeer speciale versie worden. De eerste indrukken van de test zijn veel belovend, “Maar we weten ook dat er nog veel werk te doen is en dat er nog vele testen zullen moeten gaan volgen”, aldus Gert Huzink, die de truck namens het Riwald Dakar Team zal gaan besturen in de komende Dakar in Saudi-Arabië.

Jubileum Riwald Recycling

Het is dus geen geheim meer dat het team met een nieuwe truck zal verschijnen in de komende rally’s. Het ligt echter aan het verloop van de testgegevens wat de eerste Rally zal zijn. Het testen van de nieuwe truck zal na de vakantieperiode weer voortgang krijgen. Uiteraard is Dakar 2020 het ultieme doel en zal MKR en RDT er alles aan doen om de truck maximaal te laten presteren.
Ewald en Gert Huzink hopen rondom het jubileum van hun bedrijf, Riwald Recycling, met meer informatie naar buiten kunnen treden. Gert: “We hopen dat we onze fans eind september meer info kunnen geven en met alle details en vernieuwingen naar buiten te kunnen treden. De monteurs en crew van het Riwald Dakar Team gaat eerst genieten van een welverdiende vakantie, wetende dat er wederom mooie uitdagingen in het vooruitzicht liggen.”

Vorige bericht

MDC 2020 al bijna vol geboekt!

Het moet de natte droom van elke rally-organisator zijn! En Gert Duson beleeft ‘m vandaag. Slechts 24 uur na het openen van de inschrijvingen voor de 2020 editie, zijn reeds 70% van de plaatsen ingenomen, goed voor 707 personen (piloten, navigators en assistentie). De MDC kan zich dus zonder pretentie de meest populaire rally-raid ter wereld noemen. De tsunami aan inschrijvingen leverde op 1 dag volgende resultaten op: 27 Race trucks De kans is reëel dat de MDC opnieuw de grootste truckrace ter wereld wordt. Met 27 reeds ingeschreven T4’s en nog een 5-tal in de pipeline is deze ambitie een haalbare kaart. Opnieuw komt het merendeel uit Nederland (EVM, Schoones, Mammoet, Versteijnen, Van Den Heuvel, Hamer, Timmermans en vele anderen) maar ook België is goed vertegenwoordigd (Gregoor, Rotsaert, Ingels, Verheyden, etc.). De overige plaatsen worden ingenomen door Franse (2 x Boucou) en Oost-Europese teams zoals Fazekas en uiteraard de winnaars van de 2019-editie: het wit Russische MAZ. Benieuwd wie de laatste 8 plaatsen gaat opvullen … 51 Motoren en quads Opnieuw een heel internationaal deelnemersveld met als koploper Frankrijk met 12 motoren. We verwelkomen voor het eerst ook een groep Italiaanse, Noorse en Mexicaanse rijders. Maar ook Amerikanen, Tsjechen, Spanjaarden & Belgen. In deze categorie sluiten de Nederlanders het rijtje af. Een 10-tal rijders kiest voor de Malle-Moto categorie. Er zijn nog 24 plaatsen beschikbaar! 68 Auto’s en Buggy’s We zijn benieuwd wie volgend jaar de Optimus buggy’s van MD Rallysport het vuur aan de schenen zal leggen. De Overdrives (MP Rallysport, Paulo Ferreira, Vincent Thijs, etc.), de Ford Rangers van South-Racing, de Red-Lined Nissan Navarra’s of een Herrator buggy? De helft van het deelnemersveld zijn topwagens, maar minstens evenveel deelnemers zijn ingeschreven met meer betaalbare bolides. (vooral veel Bowlers en Toyota Landcruisers). Japan, Venezuela, Zuid-Afrika, Israël, Algerije, Mexico … het wordt een mooie, internationale wedstrijd. 65 SIDE-BY-SIDES Volzet! Jawel, 65 SSV’s ingeschreven in 1 dag en quasi allemaal Can-Am Maveric X3’s. Het zat eraan te komen: de categorie die de toekomst is van de rally-raid is ook bij de MDC de populairste. Frankrijk, thuisland van de 2019 winnaar Pinchedez leidt de dans met meer dan 20 SSV’s, gevolgd door Nederland & België. In principe is deze categorie nu al volzet. Of we er nog enkele extra aanvaarden, hangt af van de inschrijvingen-evolutie bij de auto’s. https://www.youtube.com/watch?v=OMH886ZK_y8
 
Lees verder