Nani Roma met Borgward elfde in etappe 11

Gepubliceerd op: 17-01-2020 00:33

Borgward Rally Team-coureur Nani Roma (301) beëindigde gisteren met succes de 379 kilometer lange etappe van Dag 11. De Spanjaard eindigde daardoor met zijn Borgward BX7 EVO op de twaalfde positie in de einduitslag van de Dakar Rally 2020.

Roma had vandaag een zware taak voor de boeg, omdat hij als laatste auto moest starten. Als gevolg daarvan kreeg hij veel verkeer en slechte wegen te verwerken. De kopman van Borgward deed het echter buitengewoon goed en liet een hoog tempo zien tijdens de etappe. Hij vocht door tot het einde om een ​​goed resultaat te krijgen en gaf daarbij geen moment op.

Na de etappe zei Roma: “We begonnen vandaag ver achterin en hadden daardoor veel problemen met inhalen en de sporen. Alle vrachtwagens en auto’s begonnen voor ons, die lieten enorm veel stof en zand achter. Maar we hebben toch kans gezien om dicht bij de Top 10-posities uit te komen. Dat iets wel iets om vrolijk van te worden, als we naar de startpositie  van vandaag kijken.”

Nani Roma is niet erg tevreden dat hij tijdens deze Dakar de echte mogelijkheden van de Borgward BX7 EVO niet kon laten zien. De tweevoudig winnaar is van mening dat de auto vooral door externe factoren, zoals meerdere lekke banden en navigatieproblemen, geen kans heeft gehad om zijn ware potentieel te tonen.

Roma over de Borgward BX7 EVO: “Over het algemeen zijn we heel blij met de auto. Wie weet wat er gebeurd zou zijn als we niet zoveel problemen hadden gehad met banden en navigatie. Maar dit is een rally en daarin gebeuren deze dingen. Deze auto  is sterk genoeg en heeft het potentieel om voor de topposities te vechten.”

Vorige bericht

Erik van Loon: Top 10-niveau in tweede week bevestigd

Erik van Loon en Sébastien Delaunay eindigen de rally met de 13e tijd op 7 minuten van Al Attiyah, ondanks een klapband. Sainz wint de rally, Van Loon wordt 26e in de einduitslag. In de tweede week laten Van Loon en Delaunay hun potentie zien, ze zijn blij dat ze aan de finish zijn. “Het was een zware Dakar,” vertelt Van Loon. “Vooral omdat de gemiddelde snelheid heel erg hoog lag. Dan moet je heel erg goed opletten. In de eerste week hebben we pech gehad, maar in de tweede week laten we zien dat we in de top tien thuishoren met een aantal goede resultaten. Dus qua rijden ben ik tevreden, ook de samenwerking in de auto met Sébastien was goed. Wat dat betreft ben ik tevreden, maar vooral blij dat we zijn gefinisht.” Van Loon is zeer te spreken over de organisatie van de rally in Saoedi-Arabië. “Qua organisatie, proeven en bivakken hebben we dit jaar weinig gedoe gehad. Dat was in Zuid-Amerika wel eens anders. De mensen hier zijn heel vriendelijk en het landschap is geweldig. Voor de eerste editie is het zeer geslaagd, naar mijn mening. De Dakar heeft hier veel potentie.” Kers op de taart Voor het finishpodium van Dakar 2020 is er nog een korte proef van dertien kilometer, de Qiddiyah Grand Prix. Erik van Loon en Sébastien Delaunay noteren de vierde tijd op slechts 32 seconden van Al Attiyah. Het is de kers op de taart voor Van Loon. “Het telt nergens voor mee, maar het is wel leuk. We hebben nog even een keer alles gegeven wat er in de Toyota Hilux zit en we scoren gewoon de vierde tijd. Een goed einde van Dakar 2020!”
 
Lees verder