Mark van den Oord groeit in zijn rol als navigator van Teun Stam

Gepubliceerd op: 15-03-2022 20:33

Zonder enige ervaring als navigator moest monteur Mark van den Oord deze week ineens het roadbook voorlezen aan de zijde van Teun Stam. Na drie dagen in de Fenix Rally kan de voorlopige balans opgemaakt worden: Van den Oord groeit in zijn nieuwe rol.

De kans voor Van den Oord om naast Stam in te stappen kwam na de onfortuinlijke ziekte van René Bargeman, de vertrouwde navigator binnen de Schijf Rally-formatie. Van den Oord moest echt zijn draai vinden, maar het gaat allemaal vrij natuurlijk. Ook de samenwerking met Stam verloopt voorspoedig, merkt de nieuwbakken navigator op. “Ik ben vandaag echt retedruk geweest met het roadbook”, zegt Van den Oord. “We kregen minder waypoints vandaag, maar het waren meer paden. Het ging eigenlijk heel goed. Twee keer heb ik een moment gehad dat we even moesten stoppen om goed te kijken, maar juist daardoor hebben we alle waypoints gepakt en zijn we niet verkeerd gereden.”

De derde dag van de Fenix Rally was enigszins aangepast na een aangekondigde zandstorm, die overigens niet kwam. Daardoor waren er wat duinen uit het parcours verdwenen en kwamen er snelle paden voor terug. “Het ging op een gegeven moment echt hard”, vindt Van den Oord. “We gingen al een paar keer aardig dwars, maar via de sentinel hoorden we dat iemand ons nog wilde inhalen. Dat was een SSV die ons voorbij ging en even later zagen we die in de greppel staan. We hebben zelf ook op het randje gereden, maar Teun buffelt gewoon door.

Het leverde dinsdag de vierde plek op bij de auto’s en het vertrouwen groeit bij het duo. “Ik heb er nu wel vertrouwen in, we kunnen op deze manier doorgaan en dan gaat het goed. Ik probeer Teun niet af te remmen, maar af en toe gaat het wel heel hard. Gelukkig hebben we een goede samenwerking”, aldus Van den Oord.

Vorige bericht

Brinky Rallysport derde na dag hard werken in Fenix Rally

De derde etappe van de Fenix Rally heeft Brinky Rallysport een knappe derde tijd opgeleverd. Na een organisatorische aanpassing kregen de equipe onder leiding van Rik van den Brink niet zoveel duinen als gehoopt, maar dat mocht de pret niet drukken. “We hebben een hele leuke dag gehad”, vertelt navigator Gydo Heimans. “De eerste proef begon met snelle pistes, afgewisseld met duintjes. Daar kwamen we goed doorheen en dat is goed voor het vertrouwen. Bij de service hebben de jongens de auto nagekeken. De tweede proef zaten we meer in de bergen en was het vooral gravel. Het was een mooie dag, we hebben goed gereden.” Ook qua navigatie moest Heimans flink aan de bak. Dat had vooral alles te maken met de gevaarlijke tweede proef. “Zeker in de tweede proef was het opletten geblazen en moest ik werken om het tempo bij te benen. Dan gaat het echt hard met heel veel uitroeptekens en gevaren, die benoemd moesten worden. Hard werken, maar zeker een mooie dag.” De organisatie gooide voor de start van de derde etappe een paar proeven om. Zo werd er dinsdag een stuk van de vijfde etappe gereden. Dat had alles te maken met een zandstorm die uiteindelijk niet kwam. Heimans hoopt dat het stuk dat aanvankelijk dinsdagochtend op het programma stond alsnog gereden gaat worden. “We hadden vanochtend heel veel duinen moeten hebben, maar die werd geannuleerd. Hopelijk kunnen we die proef donderdag alsnog gaan rijden. Ik hoop dat we nog heel veel duinen krijgen, daar komen we uiteindelijk voor.”
 
Lees verder

Onze partners