Mário Franco heeft zijn eerste etappezege behaald in de South African Safari Rally. De Portugese SSV-coureur profiteerde van pech bij Alexandre Pinto om zijn vuurdoop in overwinning om te zetten.
Alexandre Pinto leek aanvankelijk op weg naar zijn derde etappezege van de week. De regerend kampioen van Old Friends Rally Team had de leiding overgenomen van Franco rond kilometer 155. Maar het noodlot sloeg toe op kilometer 160 toen Pinto stil kwam te staan met een mechanisch probleem.
Franco wist zijn kans te grijpen en reed naar de overwinning. José Nogueira van Old Friends Rally Team eindigde als tweede op 7’16” van de winnaar. Richard Aczel en Wouter Rosegaar van South Racing completeerde het podium op 9’04”. Voor Franco betekende het zijn eerste zege na constante prestaties zonder etappewinst.
De uitvalbeurt van Pinto was een herhaling van het scenario uit de eerste etappe. Toen zag de Portugees ook een mogelijke overwinning door de vingers glippen door stuurproblemen. Pinto en navigator Bernardo Oliveira probeerden ter plekke het mechanische euvel te verhelpen maar slaagden daar niet in.
In het algemeen klassement heeft Franco nu een voorsprong van 10’33” op Aczel opgebouwd. De Brit staat tweede terwijl Cinotto derde is op 31’41”. Franco speelde gedurende de hele week de consistentiekaart en ziet die strategie nu lonen met de overall leiding.
Franco zal proberen zijn voorsprong te verdedigen in de komende etappes. De Portugees heeft bewezen dat hij de druk aankan en weet nu ook dat hij kan winnen wanneer de kans zich voordoet.