KTM doet MotoGP rijder Petrucci aanbod voor Dakar

Gepubliceerd op: 18-08-2021 09:33

Foto: KTM Media Philip Platzer

Danilo Petrucci heeft een aanbod gekregen van KTM om in 2023 mee te doen aan de Dakar. De drievoudig MotoGP winnaar is zijn zitje in het Tech 3 team voor 2022 kwijt. Hij en zijn teamgenoot Iker Lecuona moeten plaatsmaken voor Raul Fernandez en Remy Gardner, die overkomen uit de Moto2.

KTM’s motorsport directeur Pit Beirer bood Petrucci aan om de overstap te maken naar de Dakar. Danilo Petrucci: ,,Het is een optie die ik serieus overweeg want ik heb altijd mee willen doen. Ik heb veel ervaring met offroad rijden. In 2022 zou ik naar de Dakar kunnen gaan om te kijken hoe het er aan toe gaat. Dan kan ik de rest van het jaar gebruiken om te trainen en aantal rally’s te rijden, en misschien in 2023 competitief zijn. Het is één van de opties voor de toekomst die ik heb en daar ben ik KTM dankbaar voor.”

Foto: KTM Media / Rob Gray (Polarity Photo)

 

Vorige bericht

Kalahari Rally 2021 komend weekend van start

Het zijn drukke tijden voor organisator Garth Roberts, met nog een paar dagen te gaan voor de start van de Kalahari Rally 2021. Vrijdag a.s. vindt de technische keuring plaats in Mafikeng, waarna de rally op zaterdag van start gaat met een ‘Super Special’ van 107 kilometer. Rallymaniacs reist morgen af naar Zuid-Afrika om vanaf vrijdag dagelijkse updates te verzorgen vanuit de rally. Organisator Garth Roberts vertelt: ,,Het was een moeilijk jaar gezien de covid situatie. We hadden een plan B met een soort Baja format. Dat hebben we gelukkig nu niet nodig. We hebben alle goedkeuringen, dat is allemaal voor elkaar. We konden geen Europese deelnemers ontvangen dit jaar, omdat we op het moment dat de verscheping plaats moest vinden geen garantie konden geven of Europeanen konden reizen naar Zuid-Afrika. We hebben één Nederlandse en één Amerikaanse deelnemer die al langer in Zuid-Afrika zijn, we hebben een team vanuit Angola en een motorrijder uit Botswana.’’ In totaal zijn er 69 ingeschreven voertuigen, waaronder twee buggy’s van Century Racing en drie auto’s van Red Lined Motorsport.  Woensdag a.s. zullen we een bezoek brengen aan de werkplaats van Red Lined om eens te kijken wat zich daar allemaal afspeelt en wat de laatste ontwikkelingen zijn op technisch gebied. Het is de derde editie van de Kalahari Rally, die in 2018 voor het eerst verreden werd. Bij de motoren is een gratis inschrijving te verdienen voor komende Dakar, de Kalahari Rally maakt deel uit van ASO’s ‘Road to Dakar’ om deelname aan de Dakar mogelijk te maken voor motorrijders nieuw in de sport die niet meteen het budget hebben om aan Dakar mee te doen. Bekijk hieronder het overzicht met de deelnemers. De route De route volgt de grens van Botswana. Garth Roberts: ,,De rally begint met de Superstage die over snelle paden gaat. Stage twee bevat heel veel zacht zand. Als je stopt sta je vast. Stage drie bestaat uit duinen en zandpaden en wat harde pistes. Stage vier is alleen maar duinen. Deze wordt volledig verreden op het terrein van een boerderij, waar Toyota ook altijd naar toe gaat om te testen. Navigatie is niet moeilijk, maar het rijden is zeer technisch. Stage vijf is technisch en hobbelig, mede door de regen van de afgelopen maanden. Stage zes bevat harde pistes en een aantal passages met stenen.” Kalahari Rally 2021 schema Vrijdag 3 september: technische keuring Zaterdag 4 september t/m vrijdag 10 september: 6 stages Overzicht stages Overzicht deelnemers Roadbookcontrole Deze dagen voorafgaand aan de rally worden de roadbooks nog een laatste maal gecontroleerd. Medeverantwoordelijk hiervoor is Simon Schimmel, die afgelopen vrijdag al afreisde naar Johannesburg en nu met een SSV op pad is om te kijken of er nog laatste aanpassingen gemaakt moeten worden.  
 
Lees verder