Kaiser pakt voor zesde keer eindzege Tuareg Rallye, Bulsink derde

Gepubliceerd op: 10-03-2018 21:00

Thorsten Kaiser heeft zaterdag in Midelt voor de zesde keer de Tuareg Rallye op zijn naam geschreven. De Duitse rijder deed dat op opvallende wijze nadat hij de rally afwerkte met een gipsbeen. Kay-Arne Bulsink pakte een mooie derde plaats.

Voorafgaand aan de rally was het lang onzeker of en hoe Kaiser aan de start zou komen. Al op de eerste dag werd duidelijk dat het met de vorm van de vijfvoudig winnaar goed zat. Hij werd tweede achter Janiko Naber en domineerde vanaf dat moment de race. Hij won de twee grote duinenetappes en moest in de dagen daarna nog slechts een keer een dagsucces laten aan Dominique Robin. In totaal finishte Kaiser met 52 minuten voorsprong op Robin, de Franse veteraan die opnieuw tweede werd.

Bulsink pakte een tweede plaats in de zevende etappe van de rally en verzekerde zich daarmee van een derde plaats algemeen. Ondanks een klein schuivertje aan het begin van de proef waar Bulsink een schaafwond op zijn arm aan over hield, reed de jonge coureur de etappe zonder problemen uit. Bulsink was zeven minuten langzamer dan Kaiser.

Stephan Savelkouls sloot de zevende etappe van de Tuareg Rallye af met een vijfde plaats. De Nederlandse debutant maakte eerder in de week al indruk in de duinenrace en gaf daar tijdens de afsluitende proef van bijna 200 kilometer een vervolg aan. In het klassement sloot hij de rally op een veertiende plaats af. Zijn vader, Sjoerd Fokkema, eindigde veertiende in het klassement.

Vorige bericht

Succes voor Bowler in Tuareg Rallye, Broomans derde na problemen

Alex Cole en Emma Osman hebben zaterdag de twintigste editie van de Tuareg Rallye in Midelt gewonnen. Zij pakten de zege voor Bowler Motorsport en voerden een één-twee aan. Ronald en Wendy Broomans verloren die tweede plaats door koelingsproblemen in de laatste vijftig kilometer van de proef.  Dat Cole en Osman de rally zouden winnen voor Bowler, was voor de laatste etappe al vrijwel zeker. Het duo had een voorsprong opgebouwd van bijna acht uur ten opzichte van Broomans, zij namen geen risico’s in de laatste proef en kwamen zonder kleerscheuren aan de finish.  Hoe anders was dat voor vader en dochter Broomans. In de zesde etappe kregen ze problemen met de koeling van de wagen nadat er een lek in de radiateur geslagen was. Dit werd terplekke opgelost en het duo kon de proef zonder problemen uitrijden. In de laatste proef van 200 kilometer ging het echter weer mis. Om de veertig kilometer moest water bijgevuld worden, maar in de laatste fase van de proef moesten zij om de drie kilometer water bijvullen. “We hadden bij een tankstation heel wat flessen water gekocht, maar zelfs dat bleek niet genoeg te zijn”, vertelde Broomans. “We hebben water uit een beekje staan scheppen en moesten het water aan de onderkant van de radiateur opvangen om het er vervolgens boven weer in te gieten.” Uiteindelijk kwamen de twee op ruim drie uur achterstand van de dagwinnaars Liam Griffin en Chris Geldard waardoor de tweede plaats verloren ging. Na ruim zes uur stonden vader en dochter Broomans alsnog aan de finish met een voldaan gevoel.  Bij de SxS-klasse ging de overwinning naar Sven Quandt en Annet Fischer. Zij bleven Team Pendikainen ruim voor. Bij de quads ging de overwinning met ruime marge naar de Duitser Clemens Eicker. De overwinning in de Car Expert-klasse ging naar Wijnand Strik en Marcel Thijssens. Ze waren het enige duo in de klasse die de race uit konden rijden.   
 
Lees verder