Garcia wint ronde zes WESS in Hawkstone Park

Gepubliceerd op: 25-09-2018 08:46

Josep Garcia heeft de zesde ronde van de World Enduro Super Series gewonnen. De Spanjaard sprak vooraf al de verwachting uit om op de hoogste trede van het podium te willen eindigen. En dat heeft hij waar gemaakt met de winst op beide dagen van de Hawkstone Park crosscountry. De rijder van het Red Bull KTM-fabrieksteam was in de kwalificatie op zaterdag al de snelste en trok deze lijn door op zondag waar hij zijn twee Britse concurrenten versloeg. Het haast typisch Britse weer teisterde de kwalificatieronde op zaterdag. De regen maakte het parcours van Hawkstone Park glibberig maar op zondag klaarde het weer op. Garcia ging al vroeg in de spannende wedstrijd aan de leiding en breide zijn voorsprong per ronde verder uit. Achter hem vochten Watson en Bolt voor het thuispubliek om de twee overige podium plekken waarbij Watson uiteindelijk aan het langste eind trok. Met de derde plaats dit weekend is Billy Bolt de nieuwe leider in het World Enduro Super Series klassement. Josep Garcia maakt met zijn winst grote stappen in het klassement en gaat van een vijfde naar de derde plaats. Jonny Walker ging na de vierde ronde van de WESS nog aan de leiding, maar door zijn afwezigheid omwille van zijn blessure valt hij terug naar een zesde plaats.

Uitslag Hawkstone Park Cross-Country
1. Josep Garcia (KTM) 15 laps, 2:30:03.444
2. Nathan Watson (KTM) 2:31:34.016
3. Billy Bolt (Husqvarna) 2:32:52.010
4. Taddy Blazusiak (KTM) 2:34:39.777
5. Jaume Betriu (KTM) 2:35:58.297

Algemeen klassement WESS (Na ronde 6 van 8)
1. Billy Bolt (Husqvarna) 4060pt
2. Manuel Lettenbichler (KTM) 3935pt
3. Josep Garcia (KTM) 3320pt
4. Wade Young (Sherco) 3220pt
5. Taddy Blazusiak (KTM) 2985pt

De volgende ronde van de World Enduro Super Series is in het weekend van 26 en 27 oktober in Zweden voor de Gotland Grand National.

Vorige bericht

Schuttel en Ronner beste Nederlanders in Balkan Offroad

De finish halen in de laatste dag van de Balkan Offroad ging niet zonder slag of stoot. Het was een pittig dagje waardoor een aantal deelnemers zoals Frank Stensky niet de finish hebben gehaald. Toch was de sfeer bij de finish aan de zwarte zee blij en uitgelaten na een uitdagende rally week in Bulgarije. Voor de laatste etappe vertrokken de deelnemers voor 158 kilometer vanuit het bivak in Shkorpilovtsi. Het eerste deel van de etappe ging tussen Yunak en Sindel over 140 kilometer om vervolgens nog een kleine etappe van 18 kilometer te rijden naar de finish van de rally aan het strand. Ondanks dat Herman Jasper de laatste dag op zijn naam schreef zijn Jasper en Mourik niet heel tevreden over de behaalde resultaten deze week. De soort routes waren niet geschikt voor de snelle Bowler Nemisis. Jasper won de etappe met 2 minuten voorsprong op de winnaar van het algemeen klassement. De plannen voor volgend jaar zijn nog niet bekend. Wel is het zeker dat de Balkan Offroad in de derde week van september georganiseerd zal worden. Begin volgend jaar maken wij meer bekend over de editie van 2019. Motoren 1. Arunas Gelazninkas 2. Frank Modl 3. Aidas Bubinas 4. Michael Schuttel 5. Dirk Schuttel 6. Bram van der Wouden 9. Lodie Boelhouwer 13. Dave Ouwehand Auto’s 1. Konstantin Cholakov 2. Adam Bomba 3. Doncho Tsanev 5. Sietse Ronner 10. Willem Zeelen 11. Bernard Jean Pierre Statz 12. Herman Jasper 14. Bert Mourik Bekijk hier de hele uitslag van de laatste etappe, en van het algemeen klassement.    
 
Lees verder