Eurol in Dakar: Lategan pakt eerste etappezege 

Gepubliceerd op: 06-01-2022 19:39

Na een paar ‘close calls’ heeft Henk Lategan eindelijk zijn eerste etappe in de Dakar Rally gewonnen. De Zuid-Afrikaan zegevierde in de zesde etappe, maar het was niet bepaald een eenvoudige dag voor de Toyota-coureur.

Lategan deed vrijwel de gehele proef mee om de voorste plekken, maar pas na de proef bleek hoe lastig het was geweest. “Ik weet niet zeker wat er is gebeurd”, vertelde Lategan. “We hebben een helse dag gehad. Het begon na 10 kilometer toen mijn deur kapotging, die heb ik bij het eerste controlepunt dichtgemaakt. Tot die tijd reed ik met mijn deur open. Daarna kregen we een lekke band en moest ik er aan de kant van de navigator uit. Dus we hebben een gekke dag gehad. Daardoor kan ik eigenlijk niet geloven dat we de etappe hebben gewonnen. We hebben echt pech gehad. Wij hebben enkele fouten gemaakt, maar we leren veel en ik denk dat we zo door moeten gaan. Ik voel elke dag meer zelfvertrouwen en we kunnen het terrein steeds beter lezen.”

Twee andere coureurs van Toyota Gazoo Racing stonden in de top-tien aan het eind van de vijfde etappe. Giniel de Villiers eindigde op de zesde plaats terwijl klassementsleider Nasser Al-Attiyah zijn voorsprong met succes verdedigde. Hij eindigde op de zevende plaats in het dagklassement. Shameer Variawa greep net naast een nieuwe top-twintig klassering.

Bernhard ten Brinke kende een solide zesde etappe. De Nederlander eindigde op de veertiende plaats: “We moesten vandaag beginnen en dat maakte het extra moeilijk om de juiste route te vinden en snel te gaan”, zei Ten Brinke. “In het eerste deel waren we sterk op de stenen. Daarna reden we in de duinen en de laatste 90 kilometer zat weer boordevol lastige navigatie. Het was een echte Dakar-dag”

Martin van den Brink zette zijn sterke lijn voort in de vijfde etappe, hij werd achtste. De leider van Mammoet Rallysport deed daarmee opnieuw goede zaken in het klassement, Mitchel van den Brink bereikte de finish op de dertiende plaats. Gert Huzink had aan het eind van de etappe wat technische problemen, maar bereikte de finish op de zeventiende plaats. Pascal de Baar moest zich na de pech van woensdag terug in de wedstrijd vechten, hij deed dat met een knappe twintigste tijd.

Vorige bericht

Van Wikselaar verbijt de pijn in vijfde etappe Dakar

Een ontstoken pees in de linkerpols zorgde ervoor dat Wiljan van Wikselaar donderdag flink de pijn heeft moeten verbijten. Dat de proef door de organisatie iets eerder afgebroken werd, kwam de debutant wel goed uit. Tijdens de vijfde etappe stond er een klassementsproef van 348 kilometer op het programma, maar door een zandstorm was de organisatie genoodzaakt om de deelnemers na 259 kilometer uit de proef te halen. De pijn speelde Van Wikselaar op dat moment al parten, hij was blij met de vroegtijdige neutralisatie. “Het was een moeilijke etappe, ik heb gigantisch veel last van m’n pols”, vertelde hij. “De eerste 140 kilometer ging het goed qua rijden en heb ik niks meegemaakt. Daarna begon de pols weer op te spelen, ik heb het laatste stuk ontzettend veel pijn gehad. Ik ben blij dat ze daar met de rode vlag stonden, ik had het echt wel een beetje gehad.” De vijfde etappe had alle ingrediënten, maar met name op de harde pistes en op de stenen voelde Van Wikselaar dat de pijn steeds erger werd. “Het was snel en ook wel technisch, ik vermaakte me wel”, vervolgde hij. “Het eerste stuk was goed te doen, maar na verloop van tijd en door het stuiteren op de stenen begon het wel echt pijnlijk te worden. Op een gegeven moment kon ik m’n stuur niet meer vasthouden en werd het gevaarlijk. Na de neutralisatie ben ik nog een keer gestopt om extra pijnstillers in te nemen, het ging gewoon niet meer. Ik was blij dat het afgelopen was en dat er weer een dag afgestreept is.” Van Wikselaar is in behandeling bij de fysiotherapeut van BAS Dakar, maar die kan niet veel doen. “Het probleem is dat de pees ontstoken is, de fysio kan er niks aan doen. Het zit helemaal vast, ik voel het ook kraken wanneer ik beweeg. Het is klote, maar ik moet op de tanden bijten. Hopelijk kom ik morgen goed aan de finish en dan ben ik heel blij als het rustdag is. Ik kijk van dag tot dag en hoop morgen de finish te halen, maar vandaag was de lol er aardig af.” Onderweg naar de rustdag krijgt Van Wikselaar nog een lange special voor de kiezen over een afstand van 404 kilometer met start en finish in Riyadh. Daarna wacht de rustdag.
 
Lees verder