Etappe 4: De Soultrait neemt de leiding over

Gepubliceerd op: 06-01-2021 14:50

Xavier de Soultrait, rijdend voor het Nederlandse team HT Rally Raid Husqvarna, pakte met de vijfde plaats in de vierde etappe de leiding in de klassement. De Fransman heeft een kleine marge van 15 seconden op Joan Barreda, wiens beurt het vandaag weer was om de etappe te winnen. De Honda-rijder wisselt de zeges af met Toby Price, die na zijn winst van gisteren een kwartier verloor met zoeken. De KTM-coureur staat nu zeven minuten achter De Soultrait (foto) in het algemeen klassement.

Skyler Howes (BAS Dakar) raakte de leiding dus na één dag alweer kwijt. Hij zakte naar plaats 5. Titelhouder Ricky Brabec had bepaald geen goede dag in de 337 km richting Riyadh. Hij werd achttiende in de etappe en verloor bijna 13 minuten op zijn teamgenoot Barreda.

Barreda was tevreden. “Het was weer een goede etappe. Ik begon ver terug vanwege mijn resultaat van gisteren, maar zo is het in deze Dakar, je zit óf voorin óf ver achterin. Wat me een beetje zorgen baart is dat ik tot nu toe al drie banden heb gebruikt. Ik denk dat degene die ik vandaag heb gebruikt behoorlijk versleten is, maar ik moet hem nog twee dagen gebruiken, dus dat is geen geweldig nieuws. Maar we zullen zien wat we de komende dagen kunnen doen.” De motorrijders mogen in de gehele Dakar zes (achter)banden gebruiken. Elke band méér kost 30 minuten tijdstraf.

Paul Spierings kwam op meer dan een uur van Barreda aan de finish. Hij verloor bijna een half uur. Spierings stopte bij de Indonesische deelnemer Santosh Chunchunguppe Shivashankar, die op km 135 hard ten val kwam en met de helikopter naar het ziekenhuis in Riyadh is gebracht. De Nederlander reed daar vlak achter. Spierings deed na de etappe zijn verhaal bij Rallymaniacs:

Olaf Harmsen vinkte etappe 4 af met de 81ste tijd.

Foto: ASO/DPPI

Vorige bericht

Update: Uitgedund veld jaagt op Kamaz

Met vijf Nederlandse trucks minder aan de start zijn het in etappe 4 Martin van den Brink en Pascal de Baar die als vaandeldragers de jacht hebben geopend op Kamaz. De Russen hebben met Andrey Karginov de voorlopig snelste tijd op 80 km in de proef. Siarhei Viazovich (MAZ), die de eer had de stage te openen, en diens teamgenoot Vishneuski rijden exact dezelfde tijd. Van den Brink volgt op 2.36, De Baar (foto) op 2.57 als respectievelijk twaalfde en dertiende. Etappe 3 richtte een klein slagveld aan onder de trucks, met crashes voor Maurik van den Heuvel en Richard de Groot. Gert Huzink was eerder al gestrand met technische problemen. Ook de Hino van Teruhito Sugawara kwam op zijn dak terecht, maar de Japanner is wel gestart vandaag, na ongetwijfeld een nachtje doorwerken. 🚚Yesterday was not the best day for #508 Teruhito Sugawara’s truck… 🙄 But it didn't stop the legendary team!#Dakar2021 pic.twitter.com/hSrMcxFhbo — DAKAR RALLY (@dakar) January 6, 2021 Kort na WP2, op 100 km in de proef, staat Viazovich stil. Inmiddels zijn twaalf trucks hem voorbij, inclusief Van den Brink en De Baar. Ook teamgenoot Vishneuski is doorgereden. De organisatie meldt dat Viazovich ‘serieuze mechanische problemen’ heeft en dat hij zeker een tot twee nodig heeft. Daar kan klassementsgewijs dus een streep doorheen. Bij CP1 (de verplichte stop op km 125) is het Karginov die de snelste tijd heeft, voor de MAZ van Vishneuski, de Iveco van Martin Macik en Kamaz-teamgenoot Airat Mardeev. Voor het klassement is Karginov niet meer gevaarlijk, maar wel als ondersteuning voor teamgenoten Sotnikov en Shibalov. Martin van den Brink schuift de top 10 in, gevolgd door Pascal de Baar. Bij WP4 ( 172 km) is het nog altijd Karginov, voor Vishneuski en Macik, die de snelste tijd heeft. Vanaf km 177 komen er duinen, waarvoor in de briefing is gewaarschuwd omdat ze zo steil zijn dat er drie uitroeptekens aan zijn toegevoegd.   -later meer-  
 
Lees verder