Etappe 1: Sainz als sterkste uit eerste titanenstrijd

Gepubliceerd op: 03-01-2021 14:30

Carlos Sainz heeft zijn 37ste etappezege in de Dakar Rally bijgeschreven op zijn palmares. De Spanjaard had met mijn Mini 3 uur, 5 minuten en 56 seconden nodig voor de 277 km tussen Djedda en Bisha. De proef draaide uit op een titanenstrijd tussen Sainz (foto) en zijn teamgenoot Stéphane Peterhansel. Het ging om seconden en de twee wisselden voortdurend stuivertje. Op 55 km voor de streep had Peterhansel nog bijna 4 minuten voorsprong, maar in het slotstuk boog Sainz dat om, om met 25 seconden verschil als snelste over de streep te komen. In het klassement bedraagt het verschil tussen de twee veteranen 8 seconden.

Peterhansel en Sainz konden profiteren van hun startposities, als respectievelijk veertiende en 28ste. Als winnaar van de proloog moest Nasser Al-Attiyah de proef openen en dat kostte tijd. De Qatari gaf meer dan 12 minuten toe op Sainz en eindigde als (voorlopig) tiende.

Bernhard ten Brinke verloor bijna 23 minuten op Sainz en kwam als voorlopig achttiende over de streep. Hij sprak van een ‘zware en uitdagende eerste etappe’. “Er waren veel rotsen waarop we de banden beschadigden. Aan het einde van de etappe moesten we voorzichtig rijden om de banden te sparen.”

Aanvankelijk deed ook de Litouwer Vaidotas Zala moedig mee in de top 3, maar in de laatste 50 km verloor de Mini-rijder dik een half uur. Hij finishte op 44 minuten van Sainz, buiten de top 20.

Erik van Loon loopt nog veel meer tijdverlies op. Aanvankelijk reed hij omstreeks de top 10, maar kort voor WP6/CP3 reed hij op een steen, waarbij de voorkant van de Toyota zwaar beschadigd raakte.

Tim en Tom Coronel kwamen op 45 minuten van Sainz als 37ste over de streep.

-later meer-

Foto: X-Raid

 

Vorige bericht

Update: Kamaz aan de kop in eerste etappe Dakar 2021

Aan het begin van de Saoedische middag zijn ook de 44 trucks begonnen aan de eerste etappe van Dakar 2021. Siarhei Viazovich mocht het spits afbijten nadat hij de proloog van zaterdag won. Na 37 kilometer gaat Anton Shibalov van Kamaz aan de leiding, maar de marges zijn nog behoorlijk klein. Dat bleef niet lang zo. Maurik van den Heuvel verloor flink wat tijd bij het derde tussenpunt. De Dakarspeed-coureur kwam daar op ruim negen minuten achterstand door. Hetzelfde kon gezegd van Viazovich, die nog als eerste mocht vertrekken. Hij had bij het derde tussenpunt een achterstand van 11 minuten, even daarvoor lag hij nog op koers voor de top-vijf. Bij het derde tussenpunt is Shibalov nog altijd de snelste man in koers. Huzink is de beste Nederlander op 2.08, hij ligt zesde. De anderen lopen daar een grotere achterstand op. Bij WP5 gaat Sotnikov dan ineens aan de leiding, maar ook Huzink rukt op. De Riwald-kopman komt op 1.36 van Sotnikov door. Viazovich verloor eerder in de proef 11 minuten, maar heeft wat van die achterstand weggepoetst. Voor Andrey Karginov loopt het allemaal nog niet volgens plan. Hij heeft al een paar keer stilgestaan om aan de Kamaz te werken, hij verliest al vroeg in de wedstrijd behoorlijk wat tijd. Toch loopt het ook bij Huzink niet allemaal voor de wind. Hij is tussen WP5 en WP6 veel tijd verloren. Pascal de Baar is dat punt inmiddels gepasseerd, dat geldt ook voor Martin van den Brink en Maurik van den Heuvel. Zij kunnen nu in volle draf richting de finish, waar de eerste vijf trucks reeds aangekomen zijn.
 
Lees verder