Edwin Straver in kritieke toestand

Gepubliceerd op: 16-01-2020 13:12

Tijdens de elfde etappe van de Dakar Rally 2020 is motorrijder Edwin Straver ernstig gewond geraakt. Straver kwam ten val in de etappe van Shubaytah naar Haradh in Saoedi-Arabië. Collega-motorrijders sloegen alarm en de medische helikopter was snel ter plaatse om eerste hulp te verlenen. Straver werd na reanimatie in kritieke toestand naar het Saudi German Hospital in Riyad gevlogen. Zijn partner Anja, zijn ouders en zus waren al in Saoedi-Arabië, voor de finish van de Dakar Rally op vrijdag.

Straver kwam met een snelheid van ongeveer 50 km/u ten val in de duinen. De crash was niet hard, maar hij kwam wel uiterst ongelukkig terecht. Ongeveer 10 minuten lang heeft Straver geen hartslag gehad. Artsen ter plaatse hebben hem gereanimeerd. In kritieke toestand is hij vervolgens naar het ziekenhuis gebracht waar werd geconstateerd dat hij een van de bovenste nekwervels heeft gebroken.

De 48-jarige Straver was bezig aan zijn derde Dakar, de derde keer ook als kistrijder, zonder assistentie van een monteur. In 2018 finishte hij als 49ste algemeen, vorig jaar als dertigste algemeen en won hij het kistklassement. Straver ging er niet vanuit dat hij zijn titel zou kunnen verdedigen. Finishen was belangrijker, maar een top 5-klassering zat in het vat.

De afgelopen dagen benadrukte Straver een paar keer dat veiligheid voorop stond. “Ik rem voor alles en ga niet over een duin heen als ik niet kan zien wat er achter zit”, zei hij gisteren nog. Straver was zich goed bewust van de gevaren van zijn sport. “Als je die niet accepteert, moet je thuisblijven”, zei hij daags na het overlijden van collega-motorrijder Paolo Gonçalves.

 

Vorige bericht

Tijdsverlies in de duinen voor Van Loon

Erik van Loon en Sébastien Delaunay starten het tweede gedeelte van de marathonetappe met een te lage bandenspanning. In het laatste gedeelte worden zij aangereden door de Mini van Terranova, nadat de auto niet wil starten. Na een spoedreparatie aan de Toyota Hilux kunnen zij verder en komen met 47 minuten tijdsverlies aan de finish. Desondanks is Van Loon wel tevreden. “Poe, wat een dag. We begonnen als zevende en hadden te zachte banden. Het eerste stuk was ongeveer tachtig kilometer duinen, geweldig! Daar verliezen we onnodig tijd, dat is wel jammer. Aan het eind werd ik ingehaald door Han Wei, hij reed samen met Terranova. Terranova bleef achter mij hangen en toen miste ik een afstapje. Daardoor sloeg de motor af, maar die wilde niet starten. Daarna dook Terranova er vol achterin. Sébastien kreeg de auto weer aan de praat met een schroevendraaier, maar wat Terranova doet kost ons 25 minuten en het was onnodig. Dus eigenlijk rijden we weer een top-tien-tijd, ondanks die verkeerde bandenspanning, daarmee zijn we gewoon tevreden. Morgen de laatste dag hier, dat zal toch wel weer een lange dag worden,” aldus Van Loon. De laatste etappe van Dakar 2020 gaat van Haradh naar Al Qiddiyah, net buiten Riyad. De proef is 374 kilometer lang. Voor het finishpodium is nog een korte demonstratie proef van een paar kilometer. De eerste auto start om 8:20 (6:20 NL tijd), de podiumceremonie begint om 13:00 (11:00 NL tijd) en duurt tot 21:00 (19:00 NL tijd).
 
Lees verder