DakarSpeed knokt voor de top 10

Gepubliceerd op: 03-01-2022 15:00

Maurik van den Heuvel en zijn crew deden niets verkeerd, haalden een stuk of wat andere trucks in, maar misten toch de zo fel begeerde top 10-klassering. In etappe 2 van de Dakar Rally 2022 liet DakarSpeed misschien een minuutje liggen. “Het gaat zó hard voorin”, verzuchtte Van den Heuvel aan de finish van de 338 kilometer lange proef.

De Scania gaf geen klap verkeerd, navigator Wilko van Oort deed alles goed en Maurik van den Heuvel zelf stuurde de truck messcherp door de duinen in Saoedi-Arabië. “Het was heel mooi om in de duinen te rijden”, vond Van den Heuvel. “Na onze koprol vorig jaar was ik eerst wat voorzichtig, maar na tien, twintig kilometer was het vertrouwen helemaal terug en was het volop plezier. Het waren veel duinen, van die mooie vaste, niet te hoog, dus waar je op snelheid doorheen kon en veel moest springen. Echt mooi!”

Onderweg haalde Van den Heuvel onder anderen Mitchel van den Brink in (die een poosje stil heeft gestaan) en Pascal de Baar. Die laatste kan in het bivak een bezoekje van Van den Heuvel verwachten. “Ik ga Pascal zo even de complimenten geven, want ik kwam er niet zomaar langs. Ik zag hem voor me rijden in de duinen en dacht ‘die moet ik hebben’. We liepen wel steeds in, maar er voorbij lukte pas op het laatst.”

Het zat Van den Heuvel niet lekker dat hij ondanks een vrijwel foutloze dag toch twaalfde werd in de etappe, op 26 minuten van dagwinnaar Andrey Karginov. Hij had weliswaar redelijk op safe gereden, maar beseft dat hij meer risico’s zal moeten nemen om daadwerkelijk in de top 10 te eindigen. “Het tempo zal omhoog moeten als ze voorin zo hard blijven rijden”, peinsde Van den Heuvel. “Het is pas dag 2, maar toch…” Algemeen staat DakarSpeed na twee dagen dertiende.

Etappe 3, met start en finish in Al Qaisumah, biedt morgen alweer nieuwe kansen, ook al is de wedstrijdproef ingekort tot 255 kilometer.

Vorige bericht

SSV’s: verrassende winst voor De Mevius, Jones grijpt zege en leiding

Zowel bij de lightweights als de SSV’s is er een nieuwe leider. In de lightweights gaat de etappezege naar de Guillaume de Mevius in de OT3 en gaat de leiding in het klassement naar Francisco Lopez in de Can-Am. Bij de SSV’s gaat er ook een Can-Am aan de leiding na zijn dagzege vandaag: Austin Jones. Met name bij de lightweights gebeurt er vandaag veel bij de favorieten voor de eindoverwinning, maar ook bij de SSV’s is er pech voor een aantal snelle rijders. De Mevius pakt de winst bij de T3’s, de lightweight prototypes, dat doet hij voor Lopez, op ruim 4 minuten, en Sebastian Eriksson. De jonge Zweed rijdt zijn eerste Dakar Rally en wordt genavigeerd door Wouter Rosegaar. Eriksson geeft iets meer dan 6 minuten toe op de Belg en schuift door naar de tweede positie in het klassement. De vierde tijd is voor Pavel Lebedev in eveneens een Can-Am, Cristina Gutièrrez wordt vijfde in de OT3. Haar teamgenoten Seth Quintero en Andreas Mikkelsen hebben technische problemen met hun OT3’s en verliezen veel tijd. De Mevius begon vrij ver achteraan en noteert de hele dag snelle tijden in zijn OT3. De Belg werd gisteren geplaagd door problemen, maar komt vandaag sterk terug. Hans Weijs noteert de 17e tijd, dat is een goede klassering. De debutant in de Arcane kwam gisteren pas laat in het donker binnen. Zijn teamgenoot Michiel Becx lijkt problemen te hebben. Hij verliest al vroeg in de proef meer dan een uur en komt als 38e binnen. Bij de SSV’s is het Austin Jones die de dienst uitmaakt. Na de zege van zijn teamgenoot Aron Domzala gisteren, slaat Jones vandaag zijn slag. Domzala verliest in de laatste kilometers erg veel tijd en verliest daardoor ook de leiding in het klassement. De tweede tijd is er voor Rodrigo Luppi de Oliveira, hij finisht 24 seconden achter Jones. Derde wordt Michal Goczal op 3:26. In het algemeen klassement gaat Jones aan de leiding, De Olivieira volgt op 2:28 en de derde positie is bezet door Michal Goczal. Domzala valt terug naar de zesde positie. Gert-Jan van der Valk is de eerste Nederlander aan de finish, voorlopig met de 15e tijd. Paul Spierings komt als 17e aan de finish, André Thewessen als 29e en Jan de Wit als 30e. Jeffrey Otten is, na zijn crash van gisteren, als 36e binnen gekomen. Dit bericht wordt bijgewerkt. Foto: Red Bull Content Pool
 
Lees verder