Dakar 2017 – Quads: Sterke tweede week bezorgt Sergei Karyakin eindzege

Gepubliceerd op: 14-01-2017 13:54

Sergei Karyakin heeft de eindzege in de Dakar Rally bij de quads voor zich opgeëist. De Rus sloot zaterdag de rally af met een achtste plaats in de twaalfde en laatste etappe. Het was voldoende voor zijn eerste titel, een overwinning die Karyakin behaalde na een sterke tweede week.

Karyakin eindigde vorig jaar als vierde en misschien was het dan ook niet meer dan logisch dat, door het ontbreken van de complete top drie van 2016, de Rus de Dakar zou winnen. De Argentijnse gebroeders Patronelli vonden de route niet uitdagend genoeg en de Zuid-Afrikaan Brian Baragwanath besloot eveneens niet af te reizen naar het Paraguayaanse Asuncion, waar dit jaar de Dakar van start ging.

Lijst van favorieten

Vooraf was Karyakin niet de uitgesproken topfavoriet, maar maakte deel uit van een lijst favorieten waarop ook oud-winnaars Rafal Sonik, Ignacio Casale en Josef Machacek stonden.

Geen enkele rijder van dit viertal slaagde erin in de eerste week van de rally de rol als favoriet waar te maken. Macheck viel al in de vierde etappe uit en Sonik was na de eerste week al kansloos voor de eindzege door in iedere etappe veel tijd te verliezen.

Ignacio Casele

Casale pakte na de derde etappe de leiding in het algemeen klassement, maar zakte vervolgens weg na twee matige etappes. Desondanks bleef de Chileen in kansrijke positie, maar zag tegen het einde van de rally zijn kansen op de eindoverwinning vervliegen.

Karyakin kende een aarzelend begin van de rally met een zesde, 15de en vijfde plaats. Een tweede plek in de vierde etappe leverde hem koppositie in het algemeen klassement op. De vreugde was echter van korte duur, want een dag later kwam de Rus niet verder dan een zevende plek en stond hij de leiding af aan Simon Vitse.

Vitse klassementsleider

Vitse was in die eerste week al de vijfde rijder die na een etappe het klassement aanvoerde. De debuterende Fransman slaagde er net als zijn voorgangers, Marcelo Medeiros, Pablo Copetti, Ignacio Casale en Karyakin, niet in de leidende positie langer dan een dag te behouden.

Vitse verloor de dag na de rustdag zijn koppositie aan Karyakin, die in de marathonetappe een dubbelslag sloeg. De Rus nam met de winst het heft in handen bij de quads en reed vervolgens een strakke rally. Dagsucces in de tiende en elfde etappe vormde de stevige basis onder zijn eerste eindzege.

Verschillen worden groter

Terwijl de verschillen in de top 3 op de rustdag nog klein waren, liepen de verschillen in de tweede week op. Casale, die de laatste etappe op zijn naam schreeft, eindigde de rally op een tweede plaats op bijna een uur en een kwartier. De nummer drie, Copetti, gaf ruim vier uut toe op Karyakin.

Kees Koolen had graag meegedaan om de prijzen. Onze landgenoot, die op een zelfgebouwde quad reed, werd net even te veel geplaagd door pech. En dan met name in de tweede week waarin hij ook nog ziek was. Toch werd het voor Koolen een rally om nooit te vergeten, omdat hij de vijfde etappe op zijn naam schreef, zijn eerste dagzege in de Dakar.

Goede vooruitzichten

Een uiteindelijk 17de plaats in het eindklassement is misschien een teleurstellend resultaat voor Koolen, maar met de dagzege en een aantal goede etappes kan hij met een goed gevoel toewerken naar de volgende editie van de Dakar Rally.

Ook Bastiaan Nijen Twilhaar haalde de eindstreep van de rally. De waterdrager van Koolen viel vorig jaar bij zijn debuut bij de quads nog uit, maar dit keer eindigde hij als twintigste.

Vorige bericht

MOTORbeurs breidt activiteiten uit

Nog anderhalve maand en dan is het zover! Van 23 tot en met 26 februari is het in de Jaarbeurs in Utrecht weer tijd voor de MOTORbeurs. Editie 2017 wordt spannend, stoer en spectaculair! Schrijf je in voor de Grid Girl verkiezing, geef je op voor de Custom Bike Show en volg onze website en social media voor het laatste nieuws! Nog meer activiteiten Suzuki Stuntteam Het Suzuki Stuntteam bestaat uit 3 stuntrijders: Steven, Tom en Kimberly. Ze zijn weer van de partij en laten je tijdens MOTORbeurs Utrecht de vetste stunts op hun motoren zien! Heel vet: Kim heeft het afgelopen jaar het 1e vrouwelijke record bij de “World Wheelie Records” gehaald met een snelheid van 246 km/per uur! Locatie: Stuntterrein BOVAG Try the Bike Elk jaar is BOVAG Try the Bike weer een enorm succes op MOTORbeurs Utrecht. En dat is natuurlijk ook logisch, want zo pak je gelijk je eerste motorrijles mee! Inschrijven, opstappen en rijden, zo simpel is het. Elk jaar zijn er honderden toekomstige motorrijders en motorrijdsters die hier hun eerste motorervaring opdoen. Locatie: Buitenterrein naast hal 12 Junior Riding Experience Achterop bij papa of mama is leuk, maar natuurlijk is niks zo gaaf als zelf mogen motorrijden! Hiervoor hebben we op de MOTORbeurs Junior Riding Experience, voor alle kinderen tussen 5 en 15 jaar. Ze hebben alles bij zich: motoren, helmen, kleding, echt alles. Onmisbaar in elke opvoeding! Locatie: Stuntterrein Grid Girls verkiezing naar MotoGP Als grid girl te gast zijn bij het Nederlandse Moto2 team, RW Racing GP en ook nog eens op de start grid van de Moto2-race 2017 staan naast hun rijder Axel Pons? Tientallen fotografen en cameraploegen, die jou wereldwijd in de huiskamers brengen tijdens de live-uitzending van het grootste motorsportevenement van Nederland? Samen met het team op het ‘heilige asfalt’ lopen, als 100.000 mensen rondom het circuit op de start van de belangrijkste race van het seizoen wachten? Deze droom gaat voor de winnares van de Grid Girl Competitie 2017 uitkomen! Meer informatie: http://www.motorbeursutrecht.nl/nl-NL/Bezoeker/Activiteiten/Grid-Girl-verkiezing.aspx
 
Lees verder